NIJE BILO LAKO: Kecmanović uz muku bolji od Nagala

01.07.2024. 21:55
Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović / Izvor: Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo Vimbldona.

Beograđanin je bio bolji od Indijca Sumita Nagala 3:1 (6:2,3:6,6:3,6:4) posle dva sata i 40 minuta igre i igraće protiv Talona Grikspora u narednoj rundi.

Prvi set je apsolutno pripao Kecmanoviću koji je sa dva brejka došao do prednosti. Sa startom drugog dela igre bilo je jasno da će se stvari promeniti. Nije bio agresivan Miša kao ranije i to mu se odmah obilo o glavu.

Nagal pravi brejk sredinom seta i poravnava rezultat. To je bio signal za Kecmanovića koji se probudio u nastavku. U četvrtom gemu trećeg seta oduzima servis protivniku i vraća meč u kontrolu.

Nastavio je Srbin sa dobrom igrom i četvrti set otvorio sa dva brejka i vođstvom od 3:0. Na kraju se malo opustio, ali nije dozvolio povratak protivniku i rutinski je obezbedio mesto u narednoj fazi.