29°C
07.07.2024.
117.0412
108.1312

NOVAK SLAVIO PROTIV "ŽILAVOG" FIRNLIJA: Izgubio i set, ali jedna stvar je najbitnija!

04.07.2024. 17:44
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Tanjug/AP/Kirsty Wigglesworth

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbolona pošto je u četiri seta savladalo Džejkoba Firnlija (3:6, 4:6, 7:5, 5:7).

Meč je trajao više od tri sata, mada je isprva izgledalo kao da će Đoković dosta lakše doći do nastavka turnira.

Iako je u okršaj sa donedavno prvim teniserom sveta ušao kao tek 277. na svetu, Firnli je pokazao sasvim solidan otpor već u prvom setu, iako ga je izgubio sa 6:3.

Nije bilo brejkova sve do osmog gema kada je Đoković iskoristio prvu brejk loptu koju je kapitalizovao i iskorišćenom prvom set-loptom već u narendom gemu.

Britanac je bez straha ušao i u drugi set u kojem se dobro držao čineći Đokovića nervoznim jer nije uspeo da ostvari brejk posle dugog četvrtog gema, da bi u petom zahuktali Firnli poveo bez izgubljenog poena.

To kao da je dodatno motivisalo Srbina da izjednači na identičan način, pa je u sedmom gemu oduzeo servis rivalu i nakon toga osvojio drugi set rezultatom 6:4.

Srpski teniser je bio strpljiv i u trećem setu, čekao i dočekao grešku Firnlija za brejk i vođstvo od 2:3. Međutim, autsajder je upijao veliku podršku sa tribina jer su navijači na Centralnom terenu želeli da se dogodi drama. I uslišila im se želja, pošto je Firnli uspeo da vrati brejk, zaigrao je mnogo bolje, dok je Novak najednom postao neubedljiv, bez konkretnosti u udarcima.

Firnli se rastrčao, igrao kao da nije 277. na svetu, već barem 250 mesta bolje rangiran. Svakako, ovo je za Novaka bio još jedan ozbiljan ispit nakon operacije koju je imao, iako je delovalo da će ovo biti lakši posao. Đoković je u 11. gemu četvrtog seta došao do ključnog brejka i tada je napravio razliku koja ga je odvela do trijumfa.

Novak Đoković će u trećem kolu Vimbldona igrati protiv boljeg iz duela između Australijanca Alekseja Popirina i argentinskog tenisera Tomasa Martina Ečeverija.