PORAZ U PRVOM KOLU: Kraj za Lajovića na Rolan Garosu

23.05.2022. 17:11
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: MN Press

Rana eliminacija.

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je od Argentinca Sebastijana Baeza 3:1 (6:3, 3:6, 6:4, 6:3) u prvom kolu Rolan Garosa.

DOBIĆEMO NOVOG ŠAMPIONA: Senzacija na Rolan Garosu, ovo niko nije očekivao! (FOTO)

NISAM GREŠIO, BIO SAM ČVRST: Krajinović blista nakon velike pobede!

ROLAN GAROS: Krajinović rasturio Amera za manje od dva sata

Imao je Duci priliku u trećem gemu prvog seta da oduzme servis protvnika, propustio je tri vezane brejk lopte, a potom i još tri. Što nije uspeo Srbin, uradio je Argentinac samo gem kasnije, poveo je 3:1 i do kraja seta je bio siguran na svoj servi i došao do vođstva.

U nastavku se Lajović sabrao, zaigrao bolje i potpuno zasluženo poravnao u setovima.

Treći set je bio ključan. Dobro je počeo Duci, oduzeo rano servis protivniku, činilo se da će potpuno preokrenuti rezultat, ali je u šestom gemu ponovo poklekao i Baez se vratio u set.

Od tog trenutka sve je bilo na strani Argentinca, koji je na kraju uspeo još jednom da brejkne protivnika i poveo je sa 2:1.

U četvrtom setu je Lajović poptuno pao i Baez je rutinski došao do pobede i zakazao duel sa Aleksandrom Zverevom u drugom kolu.