Vodio 2:0, pa 5:0 u petom setu i izgubio!

03.07.2024. 20:27
David Gofan
David Gofan / Izvor: Tanjug/AP Photo/Aurelien Morissard

David Gofan nije više u naponu snage, u decembru će napuniti 34 godine i teško će napraviti bliastave rezultate u smiraj karijere. Ali…

Gotovo niko nije verovao da će belgijski veteran, koji se nalazi na 83. mestu ATP liste, izgubiti meč prvog kola Vimbldona posle vođstva od 2:0 u setovima, a pogotovo posle vođstva 5:0 u petom setu duela sa Tomašom Mahačem.

Čeh je uspeo da se vrati i pored velikog rezultatskog deficita i na kraju je zasluženo slavio, 3:6, 3:6, 6:4, 6:1, 7:6 (10:5).

Gofan je i u trećem setu, posle dva dobijena seta, imao tri puta po brejk prednosti. Međutim, nije mu se dalo. Nije mogao, nije umeo…

Mahač je uspeo da izbori peti set u kojem se posle izjednačenja igra Čeha totalno raspala. Trajalo je taj potop, ispostaviće se, samo 17 minuta. Tada je na travu izašao neki drugi čovek i Mahač je uspeo da se vrati iz ponora.

Trideset i deveti teniser sveta dobio je Belgijanca posle tri sata i 21 minuta borbe i na redu je duel sa Romanom Safijulinom.

Da priča bude zaniljivija, i Rus je gubio sa 2:0 u uvodnoj rundi Vimbldona, ali je na kraju nadigrao Fransiska Serundula posle 210 minuta igre.