REAGOVALA I POLICIJA! U slučaju devojčice iz Bečeja koja je igrala igricu PLAVI KIT desio se VELEOBRT!
Oglasilo se i Ministarstvo
Policija radi na rasvetljavanju svih činjenica i okolnosti u slučaju dvanaestogodišnje devojčice na čijoj ruci je uočen crtež kita, a o svemu je obavešteno i tužilaštvo, u MUP-u.
Kako je navedeno, policiji u Bečeju juče je prijavljeno da je na ruci dvanaestogodišnje devojčice uočen crtež kita, a odmah po prijavi policijski službenici obavili su razgovor sa devojčicom.
Ima li ovoj agoniji KRAJA? Devojčica skočila u reku zbog igrice "Plavi kit"
U prvobitnoj izjavi ona je rekla da je na majčinom telefonu instalirala aplikaciju sa igrom "Plavi kit", da bi potom, u drugoj izjavi, sve to negirala.
Policija radi na rasvetljavanju svih činjenica i okolnosti ovog događaja, a o svemu je obavešteno i tužilaštvo, navode iz MUP-a.
Državna sekretarka u Ministarstvu telekomunikacija Tatjana Matić izjavila je ranije danas da video-igrica "Plavi kit", čiji je konačni zadatak poziv na samoubistvo, ne može da se nađe na "Gugl pleju", ali da tamo postoji druga igrica sa istim imenom i da to nije ona od koje se strahuje.
Iz vlade poručuju da na internetu može da se nađe i instalira aplikacija za igricu "Plavi kit", ali da ona s onom koja se pojavila u Rusiji i u kojoj se od učesnika, najčešće dece, traži da se povređuju i na kraju izvrše samoubistvo, nije u vezi.
Ona je kazala da nema razloga za paniku i da je Ministarstvo telekomunikacija u kontaktu sa inspektorima za visokotehnološki kriminal.
RTS je ranije danas, na osnovu saznanja, javio da je u Odeljenju za visoko tehnološki kriminal bečejske policije zabeležen prvi slučaj koji ima veze sa video-igricom "Plavi kit".
Navedeno je da je 12.godišnja devojčica, koja kaže da je igricu instalirala na Gugl aplikaciji na mobilnom telefonu svoje majke, stigla do trećeg nivoa u igri i na njenom telu uočen je crtež u obliku kita koju učesnici u internet igrici crtaju na svom telu.
U okviru našeg projekta LOG OUT nasilje, koji se realizuje u saradnji sa Gradom Beogradom, a usmeren je na prevenciju i suzbijanje posledica digitalnog nasilja, u narednim mesecima imaćete priliku da se informišete o tome kako da ostanete bezbedni na internetu, na šta treba da obratite pažnju, kako da uočite zlostavljanje u digitalnom svetu i da steknete mnoštvo drugih korisnih znanja koja će pomoći da u Srbiji rastu bezbedna deca. Podržite nas, jer zaštita dece zavisi od svih nas!