DIPLOMIRANI PRAVNIK, VLASNIK FIRME, A SADA ŽIVI NA ULICI VEĆ 6 GODINA: Kako je Rade ostao bez ičega
Na pitanje "Je l' nemate nikog svog" odgovorio je sa zadrškom.
Rade Vinčić čekao je svoj obrok na Terazijama. Besplatno mu ga je udelila "Solidarna kuhinja", dobrotvorni projekat pokrenut tokom vanrednog stanja.
"NAROD SE POPRILIČNO OPUSTIO" Gradonačelnik Zaječara upozorava da se stabilna situacija ne shvata olako
KAKVO JE STANJE U GRADOVIMA ŠIROM SRBIJE? Jedan deo naše zemlje oslobođen od korone, a evo gde je najteže
OBJAVLJENI NAJNOVIJI PODACI: Još 61 novi slučaj korona virusa, bez preminulih u protekla 24 sata
Seća se tačnog datuma kada je prvu noć morao da provede na ulici, kada je izgubio dom. To je bio 5. maj 2014. godine.
- Na ulici sam zato što je grupa kriminalaca upala u moj stan kad sam bio u Republici Srpskoj, na Strazburu sam i čekam odluku Strazbura. Bio sam vlasnik firme, imao sam 32 radnika - pričao je Rade, koji je dodao da je po struci diplomirani pravnik.
Na pitanje "Je l' nemate nikog svog" odgovorio je sa zadrškom.
- Ako mogu da ne odgovorim na to pitanje... Imam. Otac sam četvoro dece. Troje je u Parizu, jedno u Njujorku - kazao je Rade.
"Solidarna kuhinja" nastala je na ideji solidarnosti, jer su na početku pandemije korona virusa mnogi ostali bez posla, pa i sigurnog obroka.
- Ljudi koji kuvaju, mi ih nazivamo aktivistima, oni nam se javljaju dobrovoljno. Mi im dostavimo namirnice, sve što je potrebno, pokrijemo im račun, ukoliko treba neku kupovinu posebno da obave, oni naprave obroke, po kuhinji je 20-30 obroka, neko od naših vozača dođe, to se utovari i odnese se na pult. Finansiramo se isključivo donacijama - kaže Nikola Bogdanović.
Osim namirnica oni dostavljaju i posude i recepte. Recepti su potrebni, jer retko ko ume da pravi obroke za toliko ljudi, a jedan od osnivača je profesionalni kuvar.