Draganče podigao sebi spomenik, organizovao daću i napravio feštu na groblju: Svirala i muzika!
O čuvenom bačvaru Miodragu Munćanu, poznatom Dragančetu, priča ceo Banat.
Ne samo da je odlučio da za života podigne spomenik, Draganče je, kako običaji nalažu, pozvao sveštenike, prijatelje i rodbinu na svoju "daću". Kako kažu mnogi prijatelji, prvi put im je na groblju bilo lepo, pa i samom Dragančetu, koji je zadovoljan živim pomenom i okupljenim prijateljima.
- Želeo sam da imam plavi spomenik, ali nigde nismo mogli da nađemo takav kamen, stavio sam sliku u plavoj košulji, ali sam ipak želeo da sve bude u toj boji. Mnogo sam uzbuđen, ali i srećan, pozvao sam sve moje prijatelje i one za koje znam da bi došli kad umrem, tu su i sveštenici, a ručak je pripremljen po našim običajima, znate kako je kada dođete na "daću" mora svega da ima, supa, pečenje, kolači, rakija - ispričao nam je poznati banatski virtuoz.
POZNATI SRPSKI POLITIČAR prošao GOLGOTU na letovanju u Grčkoj: VETAR NAM JE ODVAJAO DETE OD ZEMLJE!
ŽENA IZ LESKOVCA UMRLA: Ako vas ujede STRŠLJEN, ovo morate da znate
Danas će Srbiju pogoditi PLJUSKOVI, GRMLJAVINA I GRAD! Moguće NEPOGODE, izdat METEOALARM!
Spomenik na iđoškom groblju kod Kikinde osveštala su tri sveštenika u prisustvu velikog broja građana. Slika na grobu je sa njegovih nastupa, jer je Draganče poznati virtuoz na drvenim bačvama.
Kamenorescu je naredio samo da ukleše godinu rođenja, ali ne i deceniju, stoleće kada dođe kraj života, jer , kako kaže - "još ima vremena za onaj svet, tek mi je 81 godina".
Daće u "slavu života" još uvek se prepričava po Banatu, mnogi koji su bili prisutni u Vatrogasnom domu gde se zbio čitav događaj, kažu, da su se "lepo proveli", a i dobro najeli, jer, Draganče za svoje daće nije štedeo.
Nazdravljalo se rakijom i vinom u slavu Dragančeta. Svirao je orkestar Žarka Adamova sa pevačima Lepom Lanom i Duškom. Slavlje je uveličao na gajdama Radivoj Ristić, gost iz Srbobrana. Kakva bi to bila "daća" da i Draganče nije učestvovao. Uzeo je bure i bačvanske čekiće i na zadovoljstvo svojih meštana odsvirao svoju "Vinogradarsku himnu".
Draganče je jedini bačvar u ovom delu Banata. Svoju umetničku karijeru slavni Draganče, poznatiji u javnosti kao "Iđoški Betoven" počeo je udarajući čekićem o drvenu bačvu. Melodija koja se stvara udaranjem čekića o drvenu burad, postala je nadaleko poznata, a ovog slavnog bačvara uvrstila u prave virtuoze.
Kako je jednom prilikom, objasnio Iđoški virtuoz, sve je počelo kako bi se dopao ženama, svoj radni vek proveo je u jednoj firmi gde se sve pakovalo u drvenu burad, pa je imao vremena da usavrši i komponovanje.
OD OVOG KARCINOMA SVAKE GODINE OBOLI 2.800, A UMRE 900 MUŠKARACA U SRBIJI: Se*s u pedesetim može da smanji rizik
SRPSKI DOKTOR IZRIČIT: Na sunce NIKAKO od 11 do 17 sati, i najvažnije - ne smete izbegavati POSEBNA UPOZORENJA!
SKANDAL USRED BEOGRADA! Biserko organizovala SRAMOTNU predstavu o Srebrenici! MLADI UPALI I PREKINULI BRUKU! (VIDEO)
Draganče je za bačvara položio još davne 1958. godine, bio je šegrt kod čuvenog majstora Krstina, a usavršio je i odžačarski i stolarski zanat. Najteže mu pada što za sada nema naslednika, voleo bi Draganče da neko nastavi da "udara u njegovom ritmu".
Šaljivdžija u duši, boem, kafandžija i umetnik sa čekićem u ruci, kaže, da bi svakom poželo život kakav on ima, jer valja se pripremiti i za "onaj svet" za koji još ima vremena, jer tek mu je 80-leta.