"BEBAMA JE SAMO STALO SRCE" Lekari o slučaju dve mrtvorođene bebe u Leskovcu: Obe trudnice lečene od kovida
Srđan Mitić, ginekolog koji je uradio jedan carski rez, rekao je za TV Prva da je operacija urađena nakon što je utvrđeno da bebi više ne kuca srce.
Za dva dana u Opštoj bolnici u Leskovcu dve trudnice rodile su bebe u beživotnom stanju. Prvi porođaj je bio u sredu, a drugi u petak ujutru. Naložena je obdukcija beba i tek kada onda bude završena, znaće se uzrok smrti. Ono što je trudnicama zajedničko je da su obe lečene od korone.
OGLASILA SE HRVATSKA POLICIJA O NESTALOM MATEJU: Ovo će biti njihov sledeći POTEZ u istrazi
OVAKO IZGLEDA POTRAGA ZA MATEJEM! Srpska policija radi u JEZIVIM USLOVIMA, ne vidi se čak ni PRST PRED OKOM (FOTO)
KOLIKO JE SRBIJA DALEKO OD ČETVRTE DOZE VAKCINE? Ova grupa bi MOGLA DA JE PRIMI, šta nakon isteka sertifikata?
Srđan Mitić, ginekolog koji je uradio jedan carski rez, rekao je za TV Prva da je operacija urađena nakon što je utvrđeno da bebi više ne kuca srce.
- Dan ranije se trudnica požalila da ne oseća pokrete ploda. Dijagnostifikovan je izostanak srčane radnje. Radi se o prvoj trudnoći, urednoj, normalno kontrolisanoj i vođenoj. Sve je teklo normalno, osim što je trudnica i u septembru imala kovid koji je lečen i nije davao velike simtpome. Dete je poslato na obdukciju i histopatološki pregled i to će jedino da nam da konačan odgovor - rekao je Mitić.
Slađana Stojanović, načelnica ginekologije i akušerstva, poručila je da nije samo javnost zabinuta, već i oni kao lekari.
- Svaka izgubljena beba je jedan ožiljak na srcu ginekologa. Ovo su prve dve smrti beba u trudnoći u ovoj godini. Sada smo u stanju pandemije i činjenično stanje je da su obe trudnice bile izložene infektivnom agensu. Jedna je preležala u septembru, a kod druge, rođene 1999. godine, je bila prehlada u drugom trimestru. Trudnica se tada se nije javila doktoru, ali je posle imala infekciju sa visokom temperaturom i onda se javila u kovid ambulantu gde je dobila terapiju. Nakon toga se uredno javila ginekologu, CTG je registrovao normalan srčani rad, da bi nakon toga nastupila smrt ploda - ispričala je Stojanović.
Obe bebe su poslate na obdukciju, a posteljice na histopatološku analizu.
- Radila sam i retrospektivu smrti beba u trudnoći. Na našem odeljenju ih je godišnje bilo od četiri do najviše osam. Najviše ih je bilo 2020, deset. Apelujem na trudnice da se vakcinišu i da se, čim osete prve simptome, jave svom ginekologu - poručuje Stojanović.