NAJNOVIJI PODACI! Još 4.995 obolelih, preminulo 56 lica: Uvođenje rigoroznijih mera, POLICIJSKI ČAS sve izvesniji?
Najnoviji korona presek u Srbiji
U poslednja 24 sata u Srbiji je na korona virus testirano 13.707 osoba, njih 4.995 je pozitivno, dok je nažalost 56 osoba preminulo.
Prema poslednjim podacima Ministarstva zdravlja i Instituta "Batut" na respiratorima u bolnicama širom Srbije nalazi se 331 pacijenta, najviše do sada od početka epidemije.
KAO U MRAVINJAKU! Pri kraju radovi u bolnici u Kruševcu: Svakodnevno u tri smene radi armija od 650 građevinaca
NAZIRE LI SE SVETLO NA KRAJU TUNELA? POČELO "GRABLJENJE" ZA CEPIVOM: Pet ključnih pitanja o vakcini protiv korone
"SAMO JE PAO NA POD, DOKTOR NIJE USPEO DA GA SPASE" Velika TRAGEDIJA u Kraljevu! Pacijent preminuo u čekaonici
Epidemiolog i član Kriznog štaba Branislav Tiodorović rekao je da nije došlo do poboljšanja situacije i dodao da će, ako se nešto ne promeni, morati da se razmišlja o uvođenju rigoroznijih mera.
Branislav Tiodorović je rekao da su postojeće mere sasvim dobre ako bi ih se svi pridržavali i ako bi bile adekvatno kontrolisane.
Tiodorović kaže da je struka očekivala da će doći do smirivanja situacije i da ćemo imati bolji trend.
- To se nije desilo, možda postoji stagnacija i nije optimistička procena. Moraćemo da donesemo mere koje će možda biti efikasnije kako bismo ostvarili cilj i ušli u praznike bolji - istakao je epidemiolog.
Napominjući da nam "ne treba lažni populizam" Tiodorović je rekao da će, ako se ovako nastavi, Krizni štab morati da razmišlja o uvođenju vanrednog stanja i policijskog časa.
- To sve zavisi da li ćemo pokazati odgovornost - istakao je epidemiolog.
Ukazuje da svakako moraju biti uvedene mere za državljane Srbije koji iz inostranstva dolaze u zemlju, i to mere poput onih koje su na snazi u tim državama.
- Negativan pi-si-ar test, ne stariji od 48 sati, a oni koji ga nemaju, moraće u karantin 10 dana. To je najsigurnije da primenimo što se već primenjuje u Evropi. Biće zelenih lista, na kojima će biti nekih zemalja kao što je Finska, koja je najbolja, Estonija - naveo je član Kriznog štaba.
Tiodorović objašnjava da svi izveštaji, pogotovo u lokalnim samoupravama, govore da se dobro kontrolišu mere, a ipak se došlo u situaciju da dosta ljudi zahteva hospitalizaciju.
Uporedio je Kruševac sa Trstenikom, koji ima mnogo manje stanovnika, a broj zaraženih u ta dva mesta je približno isti.
- Ipak tamo nešto ne funkcioniše. Lokalna samouprava mora bolje da sprovodi mere. Možda će nas to dovesti u situaciju da budu strože mere - napomenuo je epidemiolog.
Sednica kriznog štaba zakazana je za ponedeljak u 15.30.