OVA ŽENA JE DOKAZALA DA JE SRPSKI JEZIK NAJSTARIJI NA SVETU: Branislava je svoj život posvetila SRPSKOJ ISTORIJI!
"Ako želiš da uništiš neki narod – uništi mu istoriju!“
Na 35. zasedanju Komiteta Uneska u Parizu, Francuska je, drsko i uz zastrašujuće pritiske, pokušala da srpske manastire, crkve, svu srpsku kulturnu i drugu zaostavštinu na Kosovu i Metohiji preimenuje u "kosovsko nasleđe".
Dušebrižnici "teorije zavera" koji bdiju nad "globalnim selom" da poremete svaki pokušaj Srba da otkriju svoje istinsko poreklo koje zadire u duboku prošlost, izlizano mehanički govore: "ljudi nemaju šta da jedu, a ti pišeš o tamo nekoj nebitnoj pra-istoriji".
Ako je nebitna ta dublje prošlija istorija, zašto se falsifikuje i ova najnovija? I to se radi na jedan prostački drzak način! Od strane "naših prijatelja". Naravno da je istorija bitna, jer ona pokazuje kontinuitet postojanja jednog naroda i to na svim nivoima: egzistencijalnom, ekonomskom, kulturnom, naučnom, duhovnom, identitetnom… i ako je krivotvoriš putem zvanične "istinite" istorije, možeš potpuno promeniti sliku jednog naroda, tako da jednu kulturnu, slobodarsku i civilizovanu naciju, možeš pretvoriti u hordu divljaka, nepismenih primitivnih koljača, a istinske horde divljaka da pretvoriš u "civilizovane kulturne" narode, budući da se politika bazira na istoriji ( tzv. "zvaničnoj istoriji") koju političari koriste da bi nešto "nepobitno dokazali i prikazali".
POZDRAV IZ TRAVNIKA: Nema Ive Andrića, a nema ni Srba
SVETLI PRIMER POVRATKA PODNO DINARE Srbin obnovio kuću u Gubinu, veliki broj i dalje uništen
LEGALIZACIJA EUTANAZIJE U SRBIJI: Oboleli od teških i neizlečivih bolesti moći će da okončaju život dostojanstveno
Branislava Božinović je jedna grandiozna i veličanstvena žena, pravi Srpski Posvećenik, koja je proučavajući sanskritski jezik došla do spoznaje, da je naš srpski jezik najsrodniji drevnom sanskritskom jeziku, a ta srodnost se ogleda u izuzetno velikom broju reči, kako na leksičkom, tako i na gramatičkom nivou, što sve zadire do najranijeg Vedskog nivoa, na nivou RG-Veda, a to je period od pre 4000 godina!
Branislava je bila pravi erudita, po obrazovanju je bila lingvista i inženjer mašinstva, smer aerodinamike. Bila je avio inženjer i to ne običan, već nadaren, kreativan i stručan inženjer, jer da nije tako, ne bi se za nju otimale velike kompanije. Branislava je te ponude uvek odbijala, ostavši verna institutu u Beogradu, sve do odlaska u penziju.
Po odlasku u penziju, do svoje smrti, živela je u zaječarskom selu Vražogrnac.
"VIDEO SAM PROSUT MOZAK DETETA OD TRI GODINE": Detalji izveštaja o ustaškim zločinima nad Srbima koji su upućivani Titu
SVI SU DOBILI RAK! Ovo je UKLETO SRPSKO BRDO na koje je NATO bacio TONE URANIJUMA (FOTO/VIDEO)
"Porodila sam se u Vranju, a onda je neko UKRAO MOJE BEBE..." Očajna majka već 3 decenije TRAŽI SVOJE BLIZNAKINJE
Iz Branislavine biografije vidi se da je u njoj ljubav prema sanskritu usadio njen otac, Svetislav Božinović, rođen 1906. u Vrbici kod Zaječara, autor mnogobrojnih zbirki pripovedaka, a naknadno se njena ljubav prema sanskritu rasplamsala čitanjem knjiga poznatog hrvatskog sanskritologa Čedomira Veljačića, nakon čega odlazi u Indiju da izučava sanskrit u svetom indijskom gradu Benaresu. Nakon povratka u Beograd, nastavila je izučavanje sanskrita kod profesora Radmila K. Stojanovića.
Vrhunac njenog istraživanja je "Rečnik srodnih srpskih i sanskritskih reči", u tri toma.
Ovim delom Branislava je nepobitno dokazala ne sličnost, već gotovo identičnost srpskog i sanskritskog jezika. A pošto se veruje da je sanskrit prajezik, iz koga su nastali svi svetski jezici, onda je više nego jasno koliki je značaj rada Branislave Božinović za srpski kulturni identitet, kulturu, nauku, duhovnost! Pre svega, utrla je put povratrku srpskog naroda samome sebi, svojim korenima, pra korenima, do izvora samog našeg bića, da se u punoj samosvesnosti učvrstimo u njemu, da se ukorenimo u njegovom jezgru i više nikad ne skrenemo stranputicom, jer koliko je to pogubno za nas, to pokazuje upravo današnji trenutak, kad nas razbijaju i uništavaju mnogo žešće nego u ranijim decenijama.