Roditelji više nećete morati da brinete o bezbednosti svoje dece! A evo zašto!
Mobilna aplikacija "Osnovi bezbednosti dece", koju je razvilo Ministarstvo unutrašnjih poslova, predstavljena je danas u opštini Voždovac prosvetnim radnicima i roditeljima.
Mobilna aplikacija "Osnovi bezbednosti dece", koju je razvilo Ministarstvo unutrašnjih poslova, predstavljena je danas u opštini Voždovac prosvetnim radnicima i roditeljima, a tom prilikom škole i roditelji su pozvani da se uključe u borbu protiv nasilja u porodici, vršnjačkog nasilja, ali i da obrate pažnju šta deca rade na internetu i društvenim mrežama.
Mobilnu aplikaciju, koju je Ministarstvo razvilo u cilju zaštite bezbednosti dece, a koja je predstavljena na sastanku u opštini Voždovac sa osnovnim školama, svako dete, roditelj i nastavnik može da instalira na svom mobilnom android telefonu.
Kako je objasnila Marija Stanković iz Uprave kriminalističke policije za Grad Beograd, zahvaljujući mobilnoj aplikaciji osnovci i njihovi roditelji mogu pronaći sve potrebne informacije o opasnostima u stvarnom i virtuelnom svetu, kao i o tome kako da reaguju u nepredviđenim situacijama.
VIRTUELNI MARKETI: Pogledajte kako ćemo kupovati U BUDUĆNOSTI! (VIDEO)
PARTIZAN "NA DLANU": Okupile se legende crno-belih, evo i zašto! (VIDEO)
ISKORISTITE BESPLATAN TAKSI VEĆ DANAS: Vodeća evropska aplikacija stigla i u Srbiju
Iz MUP-a naglašavaju da su u sklopu aplikacije, deci i roditeljima dostupni i korisni brojevi telefona, internet i mejl adrese, kao što su vatrogasci, hitna pomoć, roditeljska i dečija linija, linije za prijavu vršnjačkog nasilja u školama, nasilja na internetu, linija za nestalu decu i internet adresa Centra za zaštitu žrtava trgovine ljudima.
Takođe, za roditelje je napravljena posebna rubrika - stranica kutak za roditelje, gde su date preporuke roditeljima kako da njihova deca budu što bezbednija na ulici, na putu od kuće do škole, u školi, prilikom povratka iz škole, kako da budu bezbedna na internetu, kako da se ponašaju u slučaju da se zateknu u požaru ili u nekoj drugoj vanrednoj situaciji.
Sastanku su prisustvovali i komandir Policijske stanice Voždovac Aleksandar Ignjatović i njegov zamenik Goran Pantić, koji su naveli da podaci govore da je u 2018. godini bilo preko 50 prijavljenih slučajeva nasilja u školama.
Napravite od svog telefona profesionalnog trenera!
NEVEROVATNO: Ova aplikacija zna kada ćete umreti!
DIGITALNI DETEKTIV: Evo kako da vidite ko vam njuška po telefonu kada niste tu!
Iz tog razloga, već drugu godinu zaredom se sprovode predavanja po voždovačkim školama, koja za cilj imaju prevenciju i prepoznavanje nasilja u porodici i školi, saopšteno je iz opštine Voždovac i dodaje se da je 2018. godine održano preko hiljadu predavanja, koja je slušalo oko 20.000 učenika četvrtog i šestog razreda, a sproveden je i projekat sa održanim tribinama o nasilju u porodici "Da se ne ponovi".
Rukovodilac Grupe za borbu protiv droga u PS Voždovac Miroslav Popović ukazao je na porast broja maloletnika izvršioca kriminalnog dela posedovanja narkotika.
Prema njegovim rečima, bitno je da se roditelji odazovu predavanjima o narkoticima koja su počela da se sprovode u školama, kako bi mogli da edukuju svoju decu i upoznaju ih sa svim opasnostima tog poroka.