ŠTA KRIJU PEKARI ALBANCI?! "Moguće da se uopšte ne radi o slučajnosti, več o osmišljenoj provokaciji"
Trojica Albanaca iz pekara u tri različita dela Srbije objavila su fotografije na kojima rukama prave figuru dvoglavog orla, simbol "velike Albanije", ili provociraju na druge načine.
Poslednji slučaj, u kojem je glavni akter Florim Gjuraj, brat vlasnika borčanskih pekara "Roma" Mona Gjuraja, za kojeg je ovaj prvo tvrdio da je samo zaposleni i da nisu rod, podelio je Srbiju na dva tabora.
Ipak, ova teška provokacija samo je nastavak niza koji je započet u oktobru 2017.godine. u Novom Sadu.
Tada je Teki Binaj, vlasnik pekare, objavio fotografije na kojima ljubi zastavu Albanije, ostavlja vence na spomenike zločincima koji su ubijali srpsku decu i veliča takozvano nezavisno Kosovo.
Zatim su 21.marta ove godine vlasnici pekare u Dolovu kod Pančeva braća Halit i Granit Osmankaj i jedan od njihovih zaposlenih na društvenim mrežama objavili slike sa simbolima "Velike Albanije"- raširene ruke koje formiraju orla. Postavili su i fotografije na kojima naoružani poziraju ispred kuće.
POSLE 73 GODINE SE SVE SAZNALO! Evo ko je planirao da likvidira TITA
Svi su ostali ZATEČENI kada su pročitali šta piše na vratima doma zdravlja u Krnjači! (FOTO)
OVO JE SRBIN KOJI GLUMI U IGRI PRESTOLA: Napali su ga zbog porekla, a onda je on BRUTALNO UZVRATIO! (FOTO)
Posebno je zanimljivo što su se svi oni doselili u Srbiju poslednjih deset godina, u slučaju Gjuraja, čak iz Švajcarske. Takođe, za aktere skandala u Novom sadu i Dolovu zajedničko je što su nakon ovih provokacija nestali bez traga u nepoznatom pravcu.
Da li se sve to dogodilo slučajno, zato što se veliki broj Albanaca sa Kosova i iz razvijenih zemalja doseljava u srpske gradove, ali i da li se iza njihovih zvaničnih ugostiteljskih, trgovačkih i pekarskih delatnosti možda krije nešto drugo.
Božidar Spasić, bivši obaveštajac Službe državne bezbednosti i stručnjak za terorizam, smatra da je veći deo Albanaca koji su se u poslednjih sedam, osam godina doselili ovamo to učinio vođen nekim drugim, a ne ekonomskim motivom.
- Dobar deo njih ovde je zbog nekih drugih ciljeva. Namerno se doseljavaju i dovlače svoje porodice, uglavnom sa po sedam, osam članova, i tako na neki način osvajaju Srbiju. Pored pekara i vlasnika radnji u srodnim zanimanjima, dosta je ovde Albanaca građevinskih radnika. Trenutno ih ima oko 7.000 samo na građevinama - navodi Spasić.
On naglašava da su provokacije sa objavljivanjem slika koje veličaju "veliku Albaniju" na društvenim mrežama dokaz su koliko su se oslobodili u našoj zemlji, jer ih niko ne dira.
Marko Nicović, bivši šef beogradske policije i član nekoliko međunarodnih tela za borbu protiv trgovine narkoticima, nema dilemu da mnogi objekti koje drže Albanci mogu biti paravan za neke druge stvari.
-U Americi je bilo slučajeva da su Albanci koji su živeli tamo prodavali drogu u picerijama. Ne kažem da je to ovde slučaj, međutim, svuda u svetu su najfrekventniji objekti, prometna mesta, idealni za neke stvari s one strane zakona. Razlog je što u njih može svakodnevno da uđe veliki broj ljudi, a da u tome nema ničeg čudnog.
Umesto na takmičenje, legendarni as otišao da BRANI KOSOVO! A njegove reči pred polazak u RAT odzvanjaju Srbijom!
LJUBAV NA JUTJUBERSKI NAČIN: Raskinuo sa DEVOJKOM zbog pregleda, evo šta je ona URADILA (VIDEO)
STRAVIČNE POSLEDICE BOMBARDOVANJA: Uranijum iz NATO bombi IZAZIVA KANCER KOD DECE
Stevan Đokić iz centra ca bezbednost, istrage i odbranu DBA smatra da policija svakako treba da ispita šta stoji iza svakog slučaja, poput pomenuta tri. On ukazuje i da pojedini albanci u srbiji potencijalno mogu poslužiti za obezbeđivanje adresa i prebivališta za svoje sunarodnike koji tek treba da se dosele ovamo.
Direktor Kliničko - bolničkog centra Kosovska Mitrovica Milan Ivanović smatra da bi svaki Srbin koji bi na Kosovu provocirao na sličan način kao trojica Albanaca u Srbiji loše prošao.
- Nad Srbima ovde sprovoda nasilje i bez ikakvog razloga, a zamislite sad još da se neko usudi da se u Uroševcu ili Đakovici pojavi sa uzdignuta tri prsta ili sa srpskom zastavom. Tako nešto imalo bi fatalne posledice - kaže Ivanović.
Sagovornici su ukazali i na činjenicu da Albanci masovno kupuju stanove i da su na udaru gradovi na jugu Srbije, pre svega Niš, u kojem je prema podacima čak 11.000 stanova i kuća u vlasništvu Albanaca.