Maratonski proces protiv Miloševićeve udovice dobija epilog: Zakazano izricanje presudi Miri Marković
Ne može da bude uhapšena po poternici Interpola jer ima status političkog izbeglice
Viši sud u Beogradu zakazao je za 27. jun objavljivanje prvostepene presude nekadašnjoj predsednici JUL-a Mirjani Marković i ostalim optuženim za nezakonitu dodelu državnih stanova 2000. godine i to nakon 15 godina suđenja.
Pročitajte i:
Markovićevoj se sudi u odsustvu jer je nedostupna pravosudnim organima Srbije, a za njom je 2005. godine raspisana međunarodna poternica.
Na današnjem suđenju završne reči izneli su tužilaštvo i odbrana. Presuda će biti izrečena i nekadašnjoj sekretarki Vlade Srbije i tadašnjem direktoru Diposa Milošu Lončaru. Mirjana Marković se tereti za krivično delo zloupotreba službenog položaja podstrekavanjem, jer je prema optužnici, kao predsednica direkcije JUL-a, tadašnje članove Komisije Vlade Srbije za dodelu stanova podstrekavala da dodele stan dadilji svog unuka, Iloni Pešić, iako nije ispunjavala zakonom predviđene uslove.
Detalji nesreće na Novom Beogradu: Ovo je PRETHODILO pucnjavi u kome su ranjeni roditelji
Suđenje supruzi nekadašnjeg predsednika SRJ Slobodana Miloševića razdvojeno je početkom godine od procesa koji je 11. januara okončan presudom kojom su Branislav Ivković i direktor Savezne uprave carina Mihalj Kertes oslobođeni optužbi, dok je Živka Cica Knežević oslobođena dela optužbi, a za druge joj se sudi i u ovom u procesu sa Markovćevom.
"Ajde da me ANALNO zadovoljiš": Sramna presuda za BIZARNO ZLOSTAVLJANJE deteta kod groblja
U postupku pored njih dve, optužen je i Lončar, dok je postupak razdvojen prema Danilu Pantoviću koji je trenutno ambasador Srbije na Kubi.
Markovićka inače u Rusiji uživa status političke izbeglice i ne može da bude uhapšena po poternici srpskog Interpola. Na ovoj optužnici je i nekadašnji šef Državne bezbednosti Jovica Stanišić, ali je sud doneo odluku o prekidu postupka protiv njega, zbog ponovljenog suđenja za ratne zločine koji se protiv njega vodi pred Mehaniznom u Hagu, koji je nastavio rad nedavno zatvorenog Haškog tribunala.