NOVI DETALJI UBISTVA Sve je bizarnije: Osumnjičena iz Srpske Crnje daje SUMNJIVE izjave - Morali su da iskoriste DRONOVE i prikupe dokaze
Žena (69) koja je juče uhapšena zbog ubistva prve komšinice (74), kako je utvrđeno, u kuću svoje žrtve ušla je kroz baštu.
Kako je ranije saopštila zrenjaninska policija, zločin se dogodio 30. aprila, a osumničena je uhapšena i određeno joj je zadržavanje do 48 časova, nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti sprovedena u Više javno tužilaštvo u Zrenjaninu.
Istragom je utvrđeno da je ona u kuću u Partizanskoj ulici u Sprskoj Crnji ušla kroz baštu, a onda su se ona i Stojanka žestoko posvađale i potukle.
- Osumnjičena je u jednom trenutku objasnila da ona nije ubila komšinicu. Ona tvrdi da su se one posvađale, potukle i da je u jednom trenutku gurnula žrtvu koja je pala i glavom udarila u beton i na mestu ostala mrtva - kaže izvor iz istrage.
Inače kako saznaju meiji, ova izjava osumnjičene je kontradiktorna dokazima pronađenim u kući ubijene.
- Tokom uviđaja u sobi je na više mesta pronađena krv, a pronađen je i oklagija za koju se sumnja da je korišćena u zločinu - objasnio je naš sagovornik.
Komšije kažu da je policija dronom snimala dvorište ubijene, ali i odnela dosta dokaza iz njene kuće, ali i kuće osumnjičene.
- Odneli su nekoliko pari papuča. Valjda će da traže tragove krvi na njima. Svašta smo čuli posle hapšenja, a svi ovde u komšiluku dobro znamo da se ubijena stalno žalila da je komšinica potkrada, a to je znala i ona - kaže komšija iz ulice.
Prepoznavanje žrtve nasilja može biti izazovno jer mnogi ljudi skrivaju ili minimiziraju svoje probleme iz straha, srama ili zbog drugih faktora. Ipak, postoje neki znakovi na koje treba obratiti pažnju, kao i načini na koje možete reagovati ako sumnjate da je neko žrtva nasilja.
Znakovi da neko može biti žrtva nasilja:
-
Fizičke povrede: Prisustvo neobjašnjivih povreda ili povreda koje se često ponavljaju može biti znak fizičkog nasilja.
- Promene u ponašanju: Promene u ponašanju kao što su povlačenje, nervoza, depresija ili anksioznost mogu ukazivati da osoba prolazi kroz neki oblik nasilja.
- Izolacija: Žrtve nasilja često se povlače i izbegavaju društvene situacije. Partner koji je nasilnik može pokušati izolovati žrtvu od porodice i prijatelja.
- Finansijska kontrola: Nasilnici često kontroliraju finansije žrtava, ograničavajući im pristup novcu ili prisvajajući njihovu imovinu.
- Emocionalno ponašanje: Nasilnici često koriste emocionalno manipulativne taktike poput ponižavanja, vređanja ili pretnji kako bi kontrolisali svoje žrtve.
Kako reagovati ako sumnjate da je neko žrtva nasilja:
- Budite podrška: Pristupite osobi s pažnjom i empatijom. Nemojte je osuđivati ili kriviti za situaciju u kojoj se nalazi.
- Ponudite pomoć: Pitajte osobu kako možete pomoći i budite spremni da je podržite u pronalaženju sigurnog utočišta ili traženju profesionalne pomoći.
- Preporučite resurse: Upoznajte osobu sa resursima kao što su telefonske linije za podršku, sigurne kuće ili organizacije koje pružaju pomoć žrtvama nasilja.
- Poštujte granice: Ako osoba ne želi da priča o svojoj situaciji ili ne želi pomoć, poštujte njene granice. Nemojte je pritiskati ili forsirati na bilo koji način.
- Prijavite nasilje: Ako sumnjate da je neko u opasnosti, ne ustručavajte se da prijavite nasilje nadležnim organima ili organizacijama za zaštitu žrtava.
Važno je biti obazriv i taktičan u pristupu kako biste osigurali da osoba koja je žrtva nasilja oseća podršku i razumevanje.
Izvor: Srbija Danas/Informer