CEO SLUČAJ ZAVISI OD JEDNE STVARI! Toma Fila otkriva šta je ključno u slučaju Ane Volš: Sve indicije na svetu padaju pred ovim dokazom
Ukoliko na tragovima krvi, koja se nalazi na stvarima koje su pronađene u okviru istrage nestanka Ane Volš, ne bude njena DNK, ceo postupak protiv njenog supruga svešće se na takmičenje tužilaštva i odbrane u elokventnosti, kaže poznati advokat Toma Fila.
Ani Volš (39), rođenoj Beograđanki i majci troje dece, svaki trag se izgubio 1. januara ove godine, nakon što je proslavila doček Nove godine sa suprugom Brajanom i još jednim prijateljem u Kohasetu u Masačusetsu. Brajan se od 17. januara tereti za Anino ubistvo. Na ročištu koje je pre nekoliko dana održano u Okružnom sudu u Kvinsiju, izneto je koji su sve dokazi prikupljeni.
Tužiteljka je navela da je pronađeno deset kesa u kojima je pronađena krv, kao i oprema za čišćenje, vakcioni karton Ane Volš, testera i odeća koja odgovara onoj za koju je Brajan naveo da je Ana obukla poslednjeg jutra kad su se videli, kao i deo Anine ogrlice. Na ročištu je rečeno da je dodatno biti analizirane i papuče na kojima je pronađena krv, a da se sumnja da se na njima nalazi DNK Ane i Brajana Volš.
DA LI SU DECA ČULA ANU KAKO VRIŠTI? Stanari kuće Volšovih otkrili detalje: Bio sam u podrumu, nema nikakvu zvučnu izolaciju
CELA PORODICA BRAJANA VOLŠA PROBLEMATIČNA! Isplivali novi dokazi: Ujak punio rubrike crne hronike, a poznat je zbog OVOG slučaja
OVO JE SVIMA PROMAKLO! "Porota se okrenula ka vratima i čekala da ušeta mrtva žena" - slučaj Volš potresa svet
Među prikupljenim dokazima su i peškiri, tepih umrljan krvlju, zaštitno odelo. Neke stvari pronađene su u kontejeneru u blizini kuće Brajanove majke. U podrumu u kući u Kohasetu pronađena su dva noža i krv.
Toma Fila navodi da ceo slučaj zavisi od toga da li je na tragovima krvi koja je pronađena, Anina DNK.
- Jer, ukoliko krv pronađena na peškirima, čaršafima, nožu nije njena, to je bezveze. Njegovog DNK može da ima koliko hoće i to nije ništa. On je mogao da ubije nekoga drugog ili da ubije životinju. Takođe, oni su bili u braku u kom imaju i troje dece - kaže Fila.
Navodi da, ukoliko je on psihopata, ne može mu se predvideti nijedan korak.
Fila dodaje da Brajan ne može da se izvuče na to da je lečen u duševnoj bolnici jer, prema njegovim rečima, nije neuračunljiv.
Važna stvar koja mora da se utvrdi je motiv, dodaje.
- Vidim da je Ana kupovala kuće. U Americi je najčešći slučaj da osiguravaju ženu pa je ubiju - kaže sagovornik.
FIla je dodao da postoje indicije, posredni i neposredni dokazi.
- Indicija je sumnja da li je prijavio na vreme ili nije njen nestanak. Ali, sve indicije na svetu padaju pred jednim dokazom, a to je DNK. Neposredni dokazi su da li je neko nešto video, čuo, kao i otisci i DNK. Direktni dokazi su da je menjao iskaze, lagao policiju - kaže FIla.
Naš sagovornik je uporedio suđenje u SAD sa suđenjima u Srbiji.
- Kod nas imate dvoje sudija i troje porotnika. Kod nas se uglavnom slušaju to dvoje sudija, mada imao sam u praksi i izuzetaka. U SAD-u, je jedan sudija i 12 porotnika, koji samo odgovaraju na pitanje sa "kriv" ili "nije kriv" - kaže Fila i dodaje da će na ovom suđenju, ukoliko ne bude pronađen Anin DNK, biti takmičenja rečitosti branioca i tužioca kao i da će se osporavati način uzimanja dokaza.
Kaže da, ukoliko se jedan porotnik izjasni sa "nije kriv", suđenje će krenuti ispočetka.
- Zato u 92 odsto slučajeva u SAD pristupaju nagodbama - kaže Fila.
Osvrćući se na to što se Brajan nasmejao nakon izlaska sa saslušanja nakon hapšenja za ometanje istrage, Fila kaže da je nesporno da je on psihopata.
- Američki tužilac je za njega rekao da je glup čovek. Kupovao je za 450 dolara razređivače, pretraživao razna pitanja na internetu i stav tužilaštva da je tako nešto od glupog čoveka može da se očekuje - dodaje on.
Po pitanju Brajanove krivice, Fila navodi da mu je on sumnjiv.
- Branio sam i krive i nekrive, 90 odsto onih koje sam uspeo da odbranim su bili krivi, a sve zbog nelegitimnog i traljavog uzimanja dokaza - dodaje sagovornik.
Sve vesti o nestaloj Srpkinji Ani Volš čitajte OVDE.