POZNATI PROFESOR DETALJNO OBJASNIO SLUČAJ DANKE ILIĆ: Evo zašto ništa nije nađeno veštačenjem vozila osumnjičenih
U prvim danima potrage za nestalom dvogodišnjom devojčicom Dankom Ilić, Banjsko polje je postalo ključno mesto. Veliki broj policajaca, vatrogasaca-spasilaca i drugih službenika neprekidno traga za devojčicom, pregledajući svaki pedalj Banjskog polja - od žbunja, šupa, nedovršenih objekata, pa sve do septičkih jama, bunara i šahta.
MUP je proširio potragu na selo Sumrakovac, udaljeno oko 13 kilometara od sela Zlot. Teren od Zlota do Sumrakovca karakteriše veoma nepristupačan teren, sa putevima namenjenim poljoprivrednoj mehanizaciji, bez asfalta, sa tucanikom i sa šibljem oko puta.
DNK analiza
Istražitelji su posvećeno i detaljno pretrazili teren, s obzirom da je moguće da je neki detalj promakao ili da je neko pokušao da sakrije telo.
Profesor genetike Oliver Stojković ističe da biološki tragovi mogu da budu ključni u razrešenju ovog slučaja, ali da u postmortalnom periodu telo podleže propadanju pod dejstvom gljivica i bakterija, što može dovesti do propadanja biološkog materijala.
- U postmortalnom periodu, od momenta smrti pa kasnije, telo se raspada pod dejstvom onih gljivica i bakterija koje mi inače za života imamo u svom organizmu. To truljenje tela dovodi i do propadanja biološkog materijala - rekao je on, preneo je Tanjug.
Podsetimo, brat osumnjičenog za ubistvo devojčice je priznao pre smrti da je pomogao bratu u skrivanju tela Danke Ilić, ali ni nakon njegovih informacija policija nije pronašla telo. DNK analiza bioloških tragova može biti ključna u rešavanju ovog slučaja, ali je važno imati na umu da se telo raspada nakon smrti, što može otežati identifikaciju.