UŽAS u Južnoj Africi: Srbima LOMILI ruke i noge METALNIM ŠTANGLAMA, policija sprečila MASAKR
Pobuna radnika dovela do masovnih nereda
Radnici se pobunili što su dobili otkaz pa metalnim štanglama lomili ruke i noge kolegama iz Srbije, Hrvatske i Nemačke. Kako bi spasle radnike iz Evrope, snage bezbednosti zapucale.
Pročitajte i:
- Prolivena srpska KRV: Banda naoružanih razbojnika napala naselje STRANIH RADNIKA
- Žarko je PRVI OTETI SRBIN na Kosovu: Pre 20 godina nestao, a porodici je stigla KASETA sa JEZIVOM porukom (VIDEO)
- Tragedija! ONA je bila u avionu sa PILOTOM: Samohrana majka dvoje dece povukla pogrešnu komandu i IZAZVALA NESREĆU?
U velikim neredima u Južnoafričkoj Republici povređeno je osam srpskih državljana, a masakr su sprečile vojska i policija, koje su morale i da zapucaju.
Povređeni Srbi su radnici nemačke kompanije, a na njih su u sredu uveče metalnim štanglama nasrnule kolege crnci, nezadovoljni što su dobili otkaz. Šestorica su zadobili lakše povrede, dok su dvojica zadobili prelome ruku i nogu i zadržani su u bolnicu, ali su, na sreću, van životne opasnosti.
Srbi su u Južnu Afriku došli preko nemačke kompanije "IMR Hamburg GmbH" i zajedno s Hrvatima i Nemcima rade na izgradnji termoelektrane "Kosile" nedaleko od Pretorije.
- Po nalogu japanske kompanije "Micubiši-Hitači" s kojom imamo ugovor, morali smo, radi uštede, da otpustimo jedan broj lokalnih radnika crnaca koji su radili za naše podizvođače. Bili su na gradilištu zajedno s našim radnicima iz Srbije, Hrvatske i Nemačke kad im je saopšteno da su otpušteni. Zgrabili su metalne štangle i krenuli da mlate kolege. Njihov sindikat je dosta jak i buni se protiv toga da se crnci otpuštaju. Mi pet godina nismo uspeli da ih obučimo da rade stručne poslove, a svi naši radnici iz Evrope su kvalifikovani zavarivači i inženjeri. Intervenisali su i vojska i policija, bilo je i pucnjave. Teže su povređena dvojica Srba i jedan Hrvat - kaže Dragan Čarapina, vlasnik nemačke kompanije, poreklom iz Hrvatske.
Saša Mart, konzul u Ambasadi Srbije u Južnoj Africi, kaže da je u stalnom kontaktu s povređenim Srbima kako bi im pružio svu potrebnu pomoć.
- Oko 50 radnika iz Srbije radi za tu nemačku firmu. Problem je nastao zato što sve stručne poslove obavljaju Nemci, Srbi i Hrvati, a lokalno stanovništvo je nezaposleno. Afričko stanovništvo je napalo kamp pored gradilišta u kom su smešteni naši radnici. Stalno smo na vezi s kompanijom i tu smo za sve što im je potrebno.