Nakon 18 godina priprema se tužba protiv 19 članica NATO-a
U ime žrtava NATO bombardovanja specijalni tim 18 godina posle bombardovanja Srbije priprema tužbu protiv 19 članica Alijanse koje su učestvovale u agresiji
Specijalni tim, koji će činiti domaći i strani advokati, kao i lekari kojima predstoji da dokažu vezu između porasta najtežih bolesti i korišćenja uranijuma tokom bombardovanja.
Dušmani ga UBILI: Marko (2) iz Novog Pazara UBIJEN u očevom zagrljaju!
DUGO ČUVANA TAJNA: Amerikanci NAMERNO stvorili HIV VIRUS!
Na Srbiju je 1999. godine, prema priznanju NATO-a, bačeno više od 10 tona osiromašenog uranijuma za čiji je raspad potrebno 45 milijardi godina.
Član tima, toksikolog u Institutu za medicinu rada i radiološku zaštitu Radomir Kovačević kaže da se već u prve dve godine posle bombardovanja u Srbiji beleži rast hematoloških i bubrežnih, a godinama kasnije i teža oboljenja.
- Sada statistika upravo govori o enormnom procentu, o epidemiji malignih bolesti, anomalija na potomstvu. Sama činjenica da se kod jednog deteta dnevno utvrdi maligno oboljenje dovoljno govori o riziku - rekao je Kovačević za RTS.
Ekspertski tim namerava da naučno dokaže vezu između ove statistike i bombardovanja i da sa time izađe pred sudove 19 zemalja članica NATO-a, uprkos ranijim sličnim pokušajima koji su ostali bez uspeha.
U slučaju pogibije radnika RTS-a pred italijanskim kasacionim sudom i poginulima u Varvarinu pred nemačkim Ustavnim sudom, oba ova suda proglasila su se nenadležnim.