VULIN IZNEO OŠTAR PREDLOG VUČIĆU: Zabraniti ulaz u Srbiju Krivokapiću i svima koji su glasali za sramnu rezoluciju
Srpski ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin rekao je da će tražiti od predsednika Srbije Aleksandra Vučića da se svima koji su glasali za Rezoluciju o Srebrenici zabrani ulaz u našu zemlju.
- Oni koji su u crnogorskom parlamentu glasali za rezoluciju o Srebrenici ispisali su se iz Srba. Krivokapić je poslednji put razočarao Srbe, posle ove bruke više ništa od njega ne može da nas razočara - izjavio je Vulin i dodao:
- Predsednik Vučić nije čovek koji zabranjuje, ali tražiću od njega da se onima koji su glasali za rezoluciju zabrani ulaz u Srbiju, neka svoje porodice dobro raspoređene po Beogradu viđaju u Crnoj Gori - poručio je ministar Vulin.
IZDAO JE SRPSTVO, A SADA SE PRAVDA: Oglasio se Krivokapić nakon usvajanja skandalozne rezolucije o Srebrenici
"REZOLUCIJA O SREBRENICI SRAMNIJA OD PRIZNAVANJA LAŽNE DRŽAVE" Reči Andrije Mandića odzvanjaju Crnom Gorom
"ODJEKNULO KAO BOMBA, OVA IZDAJA SE NE MOŽE ZABORAVITI!" Oštre reakcije u Srpskoj na crnogorsku rezoluciju o Srebrenici
Podsetimo, rezolicija je usvojena sa 55 glasova za, protiv je bilo 19 poslanika, a udržanih 7.
Rezolucija podrazumeva, između ostalog, da parlament osudi i priznaje da se u Srebrenici jula 1995. godine desio genocid, da to Skupština Crne Gore najoštrije osuđuje, da se zabranjuje javno negiranje postojanja i umanjenje genocida, da se 11. jul proglasi danom sećanja na žrtve.
Premijer Zdravko Krivokapić izjavio je danas da smatra da je rezolucija o Srebrenici, usvojena u crnogorskom parlamentu, kako navodi, "zaista bila nepotrebna", jer produbljuje podele i sukobe u društvu, a nema je ni BiH. "Crna Gora je već imala usvojenu deklaraciju evropskog parlamenta o događajima u Srebrenici", napisao je Krivokapić na svom tviter nalogu.
Ranije danas, lideri najuticijanijeg vladajućeg Demokratskog fronta Andrija Mandić i Milan Knežević saopštii su danas da taj savez ne priznje rezoluciju izglasanu u crnogorskom parlamentu o Srebrenci, kojom su, kako su istakli, Srbija, Republika Srpska i srpski narod označeni genocidnim.
pozorili su da dugoročno to znači ukidanje Republike Srpske, kao i da je taj dokument za Crnu Goru sramniji od priznanja nezavisnosti lažne države Kosovo.
Nakon usvajanja te rezolucije i razrešenja ministra pravde Vladimira Leposavića, oni su na konferenciji za novinare saopštili da će sada stranke, u okviru koalicije koja je na prošlogodišnjim izborima nastupala na listi "Za budućnost Crne Gore", odlučiti o daljim koracima u novonastaloj političkoj krizi.
- Donošenje takve odluke je važno, ona je teška i o njoj moraju da razgovaraju najvažniji predstvnici naroda i stranakački predstavnici - rekao je Mandić.