ŽENA KOJA U KONGRESU OD SRBA PRAVI MONSTRUME: Negira genocid nad Jermenima, ali zna šta je bilo u SREBRENICI
Predlog nove rezolucije o događajima u Srebrenici, čiji su formalni predlagači troje kongresmena iz redova američkih demokrata, novi je udar na Beograd i Banjaluku, iza kojeg ne stoje samo politički faktori iz SAD, već i regionalni oponenti Srbije.
Cilj je da se oslabi pozicija naše države, njene veze sa Republikom Srpskom, a postojanje same Srpske ospori, tako što bi se proglasila - genocidnom tvorevinom.
Vučić danas sa Šapićem: Konsultacije oko formiranja nove Vlade
Vučić: Čega sam se naslušao, to pas s maslom ne bi pojeo
PROTESTI NAS KOŠTAJU ŽIVOTA LJUDI! Vučić: I dalje sam LJUT što nismo uveli policijski čas
Dokument je dostavljen Predstavničkom domu Kongresa SAD na usvajanje, a pod nazivom "Rezolucija o osudi genocida i drugih zločina nad Bošnjacima, koje su srpske snage počinile u Srebrenici u julu 1995."
Tekst je u ponedeljak, 13. jula, predstavila kongresmenka Edi Bernis Džonson. Ova medicinska sestra ima 85 godina i kopredsedavajuća je bosanskom kokusu u Kongresu.
Njen dokument upućen je Komitetu za oružane snage Kongresa, a podržale su ga i stranačke kolege Džonsonove, kongresmeni iz reda demokrata, Eliot Engel, ostrašćeni albanski lobista, i Džejms Mekgavern.
Zanimljivo je da se Džonsonova, koja je toliko zalaže za rezoluciju o "genocidu u Srebrenici", zdušno bila protiv istorijskog konsenzusa u SAD oko genocida nad Jermenima.
Ona je 2009. godine, kada su je pitali da li priznaje genocid nad Jermenima kratno odgovrila "Ne", to kasnije ponovo potvrdila, da bi 2019. bila jedna od tri člana Kongresa koji su bili suzdržani ("present") tokom glasanja o rezoluciji kojom su SAD priznale genocid nad Jermenima!
U avgustu 2010. godine, Ami Goldson, advokatica pri Kongresnoj fondaciji Black Caucus, izjavila je da je Džonsonova prekršila organizaciona pravila tako što je dodelila najmanje 15 stipendija rođacima ili deci Roda Givensa, načelnika njenog distrikta.
Ona je time prekršila pravilo protiv nepotizma, tim pre što primaoci stpendija nisu ispunjavali uslove. Džonsonova je rekla da je "nesvesno" napravila grešku u dodeli grantova i da će raditi sa fondacijom na njenom otklanjanju.
Džonsonova je bila prva Afroamerikanka koja je obavljao funkciju glavne psihijatrijske sestre u administrativnoj bolnici u Dalasu. U politiku je ušla posle 16 godina na toj poziciji.
KADA JE ALBANSKA STRANA SPOMENULA OVO, NAJOŠTRIJE SAM REAGOVAO! Vučić otkrio detalj sa sastanka
VUČIĆ IZ BRISELA: Hoti 20 puta pomenuo dve zemlje, a ja da je to JEDNA ZEMLJA, nastavak dijaloga u sredu (FOTO)
NAKON VIŠE OD DVE GODINE: U Briselu počeo sastanak Vučića i Hotija, nastavljen dijalog Beograda i Prištine
Varheji objavio sliku sa Vučićem, Albanci poludeli zbog jednog detalja (FOTO)
VUČIĆ U BRISELU SA BORELOM: Sledi zajednički sastanak Beograda i Prištine