HOTI POTPISAO SPORAZUM, A SADA GA NE PRIZNAJE! Postavlja sramne ucene za obostrano priznanje lažne države
Hoti je rekao da vlada tzv. Kosova nema razloga da ometa proces dijaloga. Prema njegovim rečima, nema drugog rešenja osim priznavanja i postizanja konačnog sporazuma.
Premijer privremenih prištinskih institucija Avdulah Hoti izjavio je na konferenciji za novinare posvecenoj Izvestaju EK o napretku zemalja Zapadnog Balkana da ništa od dijaloga neće biti primenjeno, bez postizanja konačnog sporazuma sa Beogradom.
BRUKA LAŽNOG PREMIJERA: Hoti spiskao sve pare na avionsku kartu i luksuzni hotel, pa jeo sendviče u kabinetu
POZDRAV IZ PRIZRENA: Prvi put od 1999. na Dušanovom gradu razvijen srpski barjak
KONAČNO NA SLOBODI! SRBI NAPOKON PUŠTENI IZ PRITVORA: Policija tzv. Kosova ih uhapsila zbog posedovanja oružja
- Ova vlada se ne plaši da pristupi dijalogu poput ostalih. Sedećemo za stolom, jer su principi jasni i dogovoreni u zemlji, ali dogovorili smo se i sa našim međunarodnim prijateljima. Polazimo od činjenice da ne postoji drugi način za rešavanje pitanja između tzv. Kosova i Srbije osim dijaloga. Čak i ako je potrebna jedna, dve ili čak pet godina, vodićemo dijalog dok ne dođemo do finala za međusobno priznavanje na postojećim granicama. Drugo rešenje ne postoji - rekao je Hoti.
Premijer lažne države je dodao da se ne boji da pristupi svim temama u dijalogu, jer, kako je dodao, Vlada ima jasne principe.
- Dijalog vodimo ravnopravno kao dve susedne države koje se ne poznaju. I na osnovu toga, mislim da bismo svi trebali podržati ovaj važan proces. Kada kažem da je tema ZSO zatvorena, mislim u smislu da je to sporazum iz 2013. godine koji je ratifikovan u Skupštini Kosova i to je još jedan princip principa iz 2015. godine i to je mišljenje Ustavnog suda. Sa ove tačke gledišta, ova tema je zatvorena, ali to je obaveza države tzv. Kosovo i mi ćemo je poštovati - rekao je Hoti.
Ali, kako je dodao, principi u procesu dijaloga se primenjuju i "ništa ne počinje da se sprovodi sve dok se ne zaključi konačni sporazum sa uzajamnim priznavanjem".
- Jer proces dijaloga nismo postavili za privremeno rešenje, već za konačno rešenje koje ga jednom zauvek zatvara, zauvek normalizuje odnose dve zemlje - naglasio je Hoti.