LAŽNA DRŽAVA ŽELI HITNO U NATO! Besmislena igra Prištine i njenih zapadnih saveznika i lobista
Priština koristi svaku situaciju oko Ukrajine
Zahtev tzv.Kosova za hitno članstvo u NATO je besmislena igra Prištine i njenih zapadnih saveznika i lobista, kaže predsednik skupštinskog odbora za Kosovo i Metohiju Milovan Drecun uz ocenu da to članstvo nije realno i da su velika prepreka za to članice EU i NATO-a koje nisu priznale Kosovo, a za koje bi, kaže, prihvatanje takve igre Prištine bio veliki politički rizik.
"HITNO PRIMITI KOSOVO U NATO" Američki kongresmen o lažnoj državi, pomenuo Rusiju i Ukrajinu
GRENEL SPUSTIO LAŽNU DRŽAVU NA ZEMLJU! Oštro reagovao na zahtev za stalnom bazom američkih snaga
NOVI ŠAMAR LAŽNE DRŽAVE! Priština traži HITNO ČLANSTVO U NATO i stalnu bazu američkih snaga (FOTO)
Drecun kaže da Priština koristi svaku situaciju oko ukrajinske krize za sprovođenje propagandne, hibridne operacije kojom, kako kaže, nastoji da Srbiju prikaže kao prorusku i antizapadnu zemlju i stvori utisak da tzv. Kosovu preti opasnost i da će Srbija pribeći vojnim merama za rešavanje kosmetskog problema.
- To istovremeno koristi i da bi ojačala svoju poziciju na zapadu, ali i da zamaskira prave aktivnosti koje sprovodi, a to su klasične vojne pripreme za rešavanje problema severa KiM, jer je to Prištini trn u oku - navodi Drecun.
Ukazuje na intenzivne aktivnosti Prištine usmerenih ka jačanju vojnih potencijala navodeći da je komandant tzv.Kosovskih bezbednosnih snaga tražio od rukovodstva Albanije veću vojnu pomoć u vidu instruktaže i protivoklopnog oružja, dok je predsednica privremenih prištinskih institucija Vjosa Osmani u Turskoj dogovorila isporuku Kosovu bespilotnih letelica ''''barjaktar''''.
- Priština pokušava da predstavi lažnu opasnost od zamišljene srpske agresije dok se istovremeno sprema da na vojni način zauzme sever KiM - kaže Drecun.
Dodaje da je bilo raznih ideja kako da tzv.Kosovo napreduje na međunarodnom planu, ali da je očigledno da ne može dalje da se pomeri i stekne puni međunarodno pravni kapacitet.
- Onda je najbolje stvoriti izmišljenu opasnost od Srbije. Sada se zbog dešavanja u Ukrajini priča da je to članstvo hitno, kao da će se nešto slično desiti na Balkanu, a misli se zapravo na Srbiju koja se opredelila isključivo za mirno političko rešavanje kosmetskog problema dok Priština ide ka tome da obesmisli dijalog - kaže Drecun.
Govoreći o zahtevu za uspostavljanjem stalne američke vojne baze na KiM, Drecun navodi da je u južnoj pokrajini prisutan KFOR i da najveći deo snaga čine zemlje koje su članice NATO, a da SAD imaju jedan od najvećih kontigenata i stalnu bazu Bondstil, kao i da često borave u bazi ''Noting hil'' na severu KiM.
Ističe da postojanje posebne američke vojne baze nije moguće i da bi to bilo izvan okvira KFOR-a, u kojem su takođe američke snage.
- KFOR i dalje deluje po Rezoluciji 1244 i mislim da će takvo stanje i ostati - smatra Drecun.
Kako kaže, više zabrinjava to što SAD, Velika Britanija, Turska i Nemačka opremaju i naoružavaju tzv. vojsku Kosova, pozivaju njene pripadnike na zajednicke vežbe i pripremaju je za ofanzivna dejstva
- To mnogo više zabrinjava od ovih zahetva Prištine, a svi ti zahtevi su usmereni samo ka tome da se pokaže kako tzv. Kosovu navodno preti opasnost od Srbije i da će Srbija vojnim putem pokušati da reši neke stvari na KiM - zaključuje Drecun.