SVE ŠTO TREBA DA ZNATE O KINESKOM NAORUŽANJU VOJSKE SRBIJE: Koliko je ono pouzdano i efikasno u uslovima borbe?
Srbija je početkom jula 2020. godine postala korisnik 6 kineskih izviđačko-borbenih bespilotnih letelica CH-92A
U okolini vojnog aerodroma Lađevci su sletele dve bespilotne letelice Vojske Srbije. U pitanju su kineske izviđačko-borbene bespilotne letelice CH-92A iz sastava 353. izviđačke eskadrile, 98. vazduhoplovne brigade Vojske Srbije.
Srbija je početkom jula 2020. godine postala korisnik 6 kineskih izviđačko-borbenih bespilotnih letelica CH-92A koje mogu biti naoružane poluaktivno laserski vođenim raketama FT-8C. U okviru nabavke bespilotnih letelica CH-92A sa Kinom je dogovoren i transfer tehnologija sa CH-92A bespilotnih letelica na domaću bespilotnu letelicu Pegaz.
Postavlja se pitanje da li je moguće da meteorološka služba pri avijaciji nije predvidela povećanje oblačnosti u reonu letenja bespilotnih letelica CH-92A? Drugi kineski složeni borbeni sistem koji se koristi u Vojsci Srbije je kineski sistem protivvazduhoplovne odbrane srednjeg dometa FK-3 koji je do sada kupio samo Tajland i to verziju KS-1C koja je bila osnova za razvoj sistema PVO HQ-22 odnosno njegove izvozne verzije FK-3. Koliko je ovaj sistem pouzdan i efikasan u borbi?