Crnogorci uvode DRASTIČNE kazne za turiste: Evo zbog čega će vam izbiti iz džepa 700 evra!
Nadležni smatraju da su ove mere neohodne
Budva bi u perspektivi, kada reši prioritetnije probleme, mogla da krene stopama hrvatskog Hvara i počne novčano da kažnjava golišave turiste, dok bi po "džepu" bili "udareni" i oni koji se pijani teturaju gradom i prenoće na otvorenom.
ĐETIĆ kolima obišao pola Evrope a u Crnoj Gori ga sačekao ŠOK, NEĆETE VEROVATI ŠTA MU SE DOGODILO
Na Hvaru se, na primer, šetnja u kupaćem kostimu van plaže kažnjava sa 600 evra, a 100 evra platiće one žene koje imaju samo gornji deo kostima, i muškarci koji se na ulicama nađu bez košulje ili majice.
Kazna u iznosu od 700 evra predviđena je za svakog ko se na ulici nađe u pijanom stanju ili sa flašom u ruci.
Predsednik Odbora udruženja turizma Privredne komore, Dragan Ivančević, daje "zeleno svetlo" takvoj odluci, navodeći da bi se na taj način animirala bolja turistička klijentela.
- Cilj turističke privrede je eliminacija svih elementa primitivizma, odnosno onoga što ne korespondira mediteranskom mentalitetu. Na primer, šank na otvorenom stvara ogromnu buku, a samim tim takvo mesto okuplja ljude odevene tako da im nisu pokriveni intimni delovi tela - navodi Ivančević.
On je rekao da Odbor nije razmatrao odluku gradonačelnika Hvara, ali sa sigurnošću navodi da je ne bi okarakterisali radikalnom.
- Svakako smatramo da je potrebno ograničiti turiste i građane u tom pogledu, uvesti određeni dres kod koji se mora poštovati, ograničiti ih gde je dozvoljeno i za očekivati da se pokazuju intimni delovi tela - kazao je Ivančević.
Ni gradonačelnici crnogorskih primorskih opština - Budve, Kotora i Ulcinja, nemaju ništa protiv kaznene politike koja se odnosi na neprikladan dres kod van plaže, poput šetnja u kupaćem kostimu ulicama grada, čak je smatraju potencijalno korisnom.
Ipak, mišljenja su da takve odluke treba sprovoditi na nivou države, a ne na lokalnom nivou.