KRIVOKAPIĆ IZAZVAO POLITIČKI "KOLAPS" U CRNOJ GORI: Nakon što je zatražio ostavku Leposavića, ponovo sastanči
Premijer Zdravko Krivokapić pozvao je lidere političkih partija parlamentarne većine na sastanak u četvrtak.
Crnogorski mediji pišu da će sastanak biti održan u zgradi vlade.
Portal Borba piše, pozivajući se takođe na svoja saznanja, da ministar pravde i ljudskih i manjinskih prava Vladimir Leposavić neće podnetu ostavku, koju mu je zatražio premijer.
DRITAN OTKRIO SVOJE PRAVO LICE: Još jedan šamar trule koalicije srpskom narodu u Crnoj Gori
ZDRAVKOVI DVOSTRUKI ARŠINI: Ne priznaje Rezoluciju 1244, dok su mu odluke DPS i haške presude SVETO PISMO
OD POLITIČKE ZVEZDE DO VELIKOG RAZOČARENJA: Ovo su šest antisrpskih poteza premijera Krivokapića
Deo medija objavio je ranije danas da će Leposavić podneti ostavku, kao i da je deo velike trgovine parlamentarne većine u kojoj je pored smene ministra postignut kompromis oko tužilačkih zakona.
Portalu je, navodi, potvrđeno da ta dva slučaja nemaju dodirnih tačaka.
Ima sramno rešenje za Leposavića
Premijer Zdravko Krivokapić dostavio je Skupštini predlog za razrešenje ministra pravde, ljudskih i manjinskih prava, Vladimira Leposavića.
U obrazloženju predloga, navodi da je javno delovanje Leposavića od izbora na funkciju ministra 4. decembra prošle godine, odstupalo od zvaničnih stavova Vlade i Sporazuma lidera tri pobedničke koalicije iz septembra 2020.
Podseća da je Sporazum, koji su potpisali Krivokapić (koalicija "Za budućnost Crne Gore"), Aleksa Bečić ("Mir je naša nacija") i Dritan Abazović ("Crno na bijelo") bio programski osnov za formiranje 42. Vlade Crne Gore.
Njime je, kako navodi, pored ostalog, predviđeno da će nova demokratska vlast odgovorno sprovoditi sve međunarodno priznate obaveze, potpuno i posvećeno realizovati sve reforme neophodne za punopravno članstvo Crne Gore u EU.
- U tom smislu uvažavanje međunarodnih sudskih instanci od suštinske je važnosti za prihvatanje osnovnih civilizacijskih postulata na kojima se zasniva EU - naveo je Krivokapić u obrazloženju Predloga.
Dodaje da je Leposavić odgovarajući na pitanje u Skupštini, koje je glasilo: "Da li ste Vi, kao ministar pravde, koji je između ostalog zadužen i za polje ljudskih i manjinskih prava, spremni da priznate da se u Srebrenici dogodio genocid i da li bi se poklonili žrtvama Srebrenice?", relativizovao odluke Međunarodnog suda pravde i Međunarodnog krivičnog suda za bivšu Jugodlsviju, u kojima se tragični događaji u Srebrenici pravno kvalifikuju kao delo genocida.