DA LI REGISTAR BORACA BIH RUŠI TVRDNJE MAJKI SREBRENICE? Jesu li sinovi umesto olovki i sveski ipak držali puške?
Na zvaničnom sajtu Vlade Bosne i Hercegovine mogu se pronaći podaci o svim vojnicima koji su bili učesnici borbi u Srebrenici
Da li registar boraca na sajtu Federalnog ministarstva za pitanja boraca i invalida odbrambeno-oslobodilačkog rata ruši tvrdnje Majki Srebrenice da su im sinovi nastradali kao obični civili?
Jednostavnom pretragom na zvaničnom sajtu Vlade BiH, ukoliko uporedite osnovne podatke, imena i prezimena, lako vas misao može navesti da se radi o sinovima Munire Subašić, Hatidže Mehmedović, Kade Hotić? Ako se utvrdi da se zaista radi o tim osobama, šta onda?
Travelland vas vodi u Grčku: HOTELI 4*, 5* od 560€ za 7 polupansiona
SRPSKA JE REKLA DOSTA! Predstavnici Srba jedinstveni - ovih pet odluka su usvojili u Banjaluci, počinje BOJKOT BIH
SNAŽAN ODGOVOR SRPSKIH LIDERA: Odbačen "Inckov zakon", predstavnici RS od sutra bojkotuju rad svih institucija u BiH
Da napomenemo, one su više puta isticale, a mnoge i danas ističu, da su im sinovi stradali sa olovkom i sveskom u rukama, ne sa puškom. Kasnije se možete uveriti u kontradiktornost pokojne Kade Hotić, koja je i sama priznala da joj se sin dohvatio oružja.
U prilog zaključku da je moguće da su sinovi Majki Srebrenice ipak borci Nasera Orića svakako ide i Naredba poredsedništva BiH o opštoj mobilizaciji, kada su mobilisani svi sposobni građani od 16 do 60 godina, sa zahtevom da se što pre jave jedinici kako bi dobili raspoređaj na ratištu. Nesposobni za ratovanje bili su dužni da, ukoliko poseduju, predaju oružje nadležnoj jedinici, koje bi se potom koristilo na ratištu.
Predsednica udruženja Majke Srebrenice Munira Subašić - ukoliko se utvrdi da je reč o njenom sinu, onda je on službovao u armiji BiH.
Munira je već nadaleko poznata po izlivima mržnje prema Srbima, ali i po tome da voli život na visokoj nozi, pošto se i sama hvalila džipovima i viskom primanjima. Više puta je veličala ratnog zločinca Antu Gotovinu, a slavila je i "Oluju".
Dvojica sinova Hatidže Mehmedović moguće je da su učestvovali u ratu na strani zločinačke Orićeve terorističke vojske.
Više puta Srbe je optužila za "genocid".
- To ne mogu biti ljudi, to su samo životinje, zveri neke koje su obukle ljudsku kožu. Meni su to Srbi uradili - rekla je Hatidža Mehmedović.
Sin Kade Hotić i Seada Hotića Samir, ako se utvrdi da je osoba pod istim imenom i prezimenom, i sa istim imenom oca, njen sin, onda je i on bio pripadnik tzv. Armije BiH. Pokopan je u Potočarima, kao i njen muž Sead Hotić. Kada je u svedočenju i sama priznala da je njen sin nosio pušku.
- Ja znam, odbrana se formirala sa 40 pušaka. Neko imao onu... Moj Samir nekakvu napravio. Morali smo se braniti, jer smo napadnuti - svedočila je Kada Hotić.
Podsetimo, nedavno je objavljen i Izveštaj Nezavisne međunarodne komisije za istraživanje stradanja svih naroda u srebreničkoj regiji u periodu 1992-1995. Komisiju je predvodio izraelski istoričar Gideon Grajf.
Na 1.036 strana Komisija je dokazala da genocida nije bilo.
- Nakon temeljne istrage Nezavisne međunarodne komisije za istraživanje stradanja svih naroda u srebreničkoj regiji u periodu 1992-1995. godine, zaključuje se da se u Srebrenici nije dogodio niti pojedinačni zločin genocida niti genocid uopšte. Iako Komisija ne smatra ubistva koja su se dogodila oko Srebrenice genocidom, ona u uvažava činjenicu da su hiljade ljudi (uglavnom ratnih zarobljenika) ubijene na najstrašniji način i da odgovorne za ove gnusne zločine treba kazniti - stoji, između ostalog, u zaključcima Komisije.