Si Đinping obukao VOJNU UNIFORMU, a OVI KINESKI BRODOVI su spremni da pomognu Asadu?! (FOTO/VIDEO)
Potreba za mornaricom nikad urgentnija!
Kineski predsednik Si Đinping prisustvovao je velikoj vežbi mornarice u Južnokineskom moru. Obraćajući se sa nepoznate lokacije, Si je rekao da potreba za snažnom mornaricom “nikad nije bila urgentnija”, a informaciju je preneo BBC. U vojnoj vežbi koju kineski mediji opisuju kao najveću te vrste, učestvuje više od 10.000 pripadnika mornarice, 76 borbenih aviona i flotila od 48 brodova i podmornica.
Pročitajte i:
Vežbama koje će trajati tri dana Kina ističe svoju rastuću sposobnost u odbrani pomorskih interesa, ocenila je agencija AP. Dodatno iznenađuje to što se kineski predsednik pojavio u vojnoj uniformi na smotri povodom početka vojnih vežbi I time dao do znanja da je spreman da vodi najmnogoljudniju zemlju sveta u borbu protiv bilo kakve pretnje, bilo da ona dolazi iz regiona ili predstavlja pretnju za celo čovečanstvo.
BOSNA, RASADNIK DŽIHADISTA: U Siriji i Iraku poginulo 76 državljana BiH
Kina jača armiju konstantno bez prestanka. Najveća pretnja ovoj zemlji jesu SAD I njihovo mešanje u dešavanja na Dalekom istoku, naročito kada su u pitanju vode Južnog kineskog mora I spor oko ostvra u ovoj regiji, ali I mogućnost eskalacije sukoba na Korejskom poluostrvu koje nikad ne treba da gubimo iz vida, potom pitanje Tajvana, kao I problem postojanja raznih secesionističkih grupa na zapadu zemlje u Sinkijangu I na Tibetu koje koriste svaku priliku za destabilizaciju ove zemlje. Kina je dobro ojačala unutrašnju vlast I drži sve pod kontrolom, tako da neće dozvoliti rušenje sistema iznutra od strane ekstremista.
VEĆ SU UPOZORENI: Izraelski avioni nastavljaju BEZ DOZVOLE da upadaju u VAZDUŠNI prostor Libana!
No, Kina planira da ojača flotu (što ona I radi) I formira prsten oko svojih granica, ali I da flotu koristi dalje od svog dvorišta. Peking pomno prati situaciju u svetu I dešavanja u Siriji I planira da ako bude potrebno priskoči u pomoć Rusiji I Damasku radi odbrane suvereniteta ove bliskoistočne zemlje. Dodatni povod za to jesu I teroristi Ujguri (islamske veroispovesti) rodom iz Kine koji ratuju na tlu Sirije, a koji predstavljaju veliku rušilačku pretnju po Kinu. Cilj jačanja flote I vojske jeste borba protiv svetskog zla – terorizma I onih koji to zlo podstiču I pothranjuju.
SITUACIJA IZMIČE KONTROLI: Ruski avioni HITNO poleteli u susret američkim?!
Si Đinping je još jednom pokazao da je pravi vođa kineskog naroda I da će zemlju sačuvati od bilo kakvog izazova I sukoba, bilo da je to sukob sa SAD, Japanom, Al Kaidom, Islamskom državom, itd.. Da se ne treba igrati sa Kinom, najbolje pokazuje to šta je ona sve napravila I šta ima u sastavu svoje ratne mornarice.
Pomenućemo neke od fantastičnih ratnih mašina kineske flote:
Razarači Hefei, Kunming i Kangša
Hefei najnapredniji razarač koji je Kina ikada napravila. Oprema ima najsavremeniju tehnologiju i najsavremniji radarski sistem. Prvi razarač ovog tipa, Kunming, se pridružio mornarici u maru 2014. a drugi, Kangša, u avgustu 2015. godine. Razarač poseduje široku lepezu naoružanja među kojim se ističu protivvazdušni raketni sistem i raketni bacač tipa zemlja-zemlja.
Mej čeka Trampov ZNAK: Britanska premijerka na udaru kritika zbog NEODLUČNOSTI povodom Sirije
Ratni brod Sanija
Potom se I novi brod Sanija pridružio kineskoj floti. Brod je razvijen i proizveden u Kini, ima kapacitete da napadne neprijateljske brodove i podmornice, a posebno je opremljen za protivvazdušnu odbranu. Iz izvora u vojsci se navodi da će brod Sanija predvoditi novu generaciju borbenih brodova kineske flote.
Kina je redovno povećavala godišnji vojni budžet u poslednje dve decenije, a kineski admirali planiraju da razviju snažnu mornaricu, radi odbrane sve većih ekonomskih interesa ove zemlje, kao i povodom spora sa Japanom u Istočnom kineskom moru.
Nosač aviona Lijaoning
Nosač aviona "Lijaoning" obavio je više od 100 testova, uključujući proveru borbenih sistema, i sada je usidren u severnoj luci Ćingdao, prenela je agencija Sinhua.
Novinar CBS-a OSTAO ZATEČEN: Stanovnici Damaska SE UOPŠTE NE PLAŠE američkog napada (VIDEO)
Kineska flota u Džibutiju
Kina je poslednjih godina drastično povećala ulaganja u Africi, ali i modernizovala vojsku. Za sada nije poznato koliko brodova je isplovilo za Džibuti, kao ni koliko vojnika se nalazi na njima. Nije poznato ni kada će vojna baza biti operativna. Ova baza se na međunarodnoj političkoj sceni doživljava kao potez Kine da uveća vojno prisustvo u regionu, iako "Global tajms", kineski nacionalni list, tvrdi da je baza u službi zaštite Kine, a ne zbog "kontrole sveta".
List je naveo i da SAD, Francuska i Japan takođe imaju baze u Džibutiju. Mala država na rogu Afrike, jedno je od ključnih geostrateških pozicija zbog svoje lokacije, jer se tu ukrštaju brojne plovne rute. Takođe je i jedna od mirnijih afričkih zemalja u ratovima zahvaćenoj Africi.
Izgradnja prvog kineskog nosača aviona domaće proizvodnje počela je 11. novembra 2013. godine. Dužina novog nosača aviona "Tip 001A" je 315 metara, širina - 75 metra, težina - 70 hiljada tona, brzina - 31 morski čvor. Kineski mediji su saopštili da nosač može da bude baza za 36 lovaca J-15.
Vesti iz Sirije, Iraka i Jemena možete pratiti OVDE.