Ako verujete u smak sveta, NEMOJTE DA ČITATE OVO: Novo tumačenje majanskog kalendara donosi BAŠ LOŠE VESTI
Ako spadate u one koji misle da kovid-19, nemiri, skakavci, erupcije vulkana i uragani najavljuju propast sveta, onda ste možda u pravu, barem sudeći prema novom tumačenju majanskog kalenara.
Teoretičari zavere, naime, smatraju da je kalendar pogrešno protumačen i da zbog toga nije bilo smaka sveta 21. decembra 2012, ali da nam zato predstoji ove ili sledeće nedelje. - Prema julijanskom kalendaru, mi se tehnički nalazimo u 2012. godini.
NEĆAKA MU ZADAJE MUČKI UDARAC: Ovo bi moglo da ozbiljno dotuče Trampov rejtig pred izbore u novembru
POKUŠAJ ODBRANE OD "RUSKE AGRESIJE": Amerika šalje Ukrajini vojnu opremu vrednu 60 MILIONA DOLARA
SITUACIJA SE NE SMIRUJE! Procureli novi detalji o sukobu Indije i Kine: Oficira bacili sa litice (VIDEO)
Broj izgubljenih dana u godini zbog prelaska na gregorijanski kalendar iznosi 11... Za 268 godina korišćenja gregorijanskog kalendara (od 1752. do 2020) to je 2.948 dana. Kada taj broj podelimo sa 365 dana (koliko ima godina) dolazimo do broja od osam godina, objasnio je na Tviteru naučnik Paolo Tagalogin, a prenosi "San".
Ako je on u pravu i ako saberemo sve izgubljene dane, onda datum majanskog smaka sveta pada ove ili sledeće nedelje, piše "Njujork post". Godine 2012. teoretičari smaka sveta bili su uvereni da će svet propasti 21. decembra, pa su mase vernika pohrlile u majanska svetilšta u Meksiku i Gvatemali.
Međutim, doživeli su veliko razočaranje usled nedostatka sanitarnih objekata kod drevnih majanskih piramida. Osi toga, nigde nisu prijavljene vatrene kugle s neba, katastrofične poplave, barke sa raznim životinjskim vrstama. Naime, niko od Maja zapravo nije tvrdio da će 21. decembra 2012. biti smak sveta. Radi se o tome da je to poslednji zabeležen datum majanskog kalendara.