DEČAK SKOČIO SA DESETOG SPRATA ZBOG VIDEO IGRICE: "Volim vas mama i tata, moram da pratim crnog čoveka sa kapuljačom"
Inspektori sumnjaju da je samoubistvo posledica igranja suicidne igrice koja je povezana sa fiktivnim likom Džonatanom Galindom
Tragedija se povezuje sa igranjem igrice "Džonatan Galindo", za koju se veruje da je naslednik "Plavog kita" koji je od 2015. godine odneo 130 dečjih života.
NEOBIČNA PRIČA JEDNOG MUŠKARCA: Posle skoro dve decenije braka se razveo da bi BIO U VEZI SA DVE DEVOJKE (FOTO/VIDEO)
Devojčica (12) umrla od vaški: Razmatra se mogućnost podizanja optužnice za ubistvo protiv roditelja
Jedanaestogodišnje dete iz Napulja izvršilo je samoubistvo najverovatnije igrajući novu suicidnu igricu sličnu "Plavom kitu".
Dečak je, pre nego što je presudio sebi, ostavio oproštajno pismo roditeljima.
Dete je presudilo sebi skokom sa desetog sprata u utorak oko 1 posle ponoći. Pretresajući stan, policija je prekontrolisala i detetov tablet i našla oproštajnu poruku u kojoj je stajalo: "Volim vas mama i tata. Ja moram da pratim crnog čoveka sa kapuljačom."
Upravo zbog sadržaja ove poruke, inspektori sumnjaju da je samoubistvo posledica igranja suicidne igrice koja je povezana sa fiktivnim likom Džonatanom Galindom.
Za dete je rečeno da je bilo zdravo, sportskog duha, popularno među vršnjacima kao i da pripada porodici srednjeg staleža, čime se teroija da je skočio da bi "rešio još jedan zadatak" dobijen kroz igricu dodatno potvrđuje.
Ko je Džonatan Galindo?
Galindo je misteriozni lik predstavljen kao pas sa ljudskim likom koji izaziva decu da reše ekstremne i opasne zadatke, od kojih je poslednji da izvrše samoubistvo.
U početku su zadaci potpuno banalni poput "probuidi se usred noći" ili "odgledaj horor film". Ipak, njihova težina vrlo brzo eskalira jer Galindo počinje da ih izlaže smrtnoj opasnosti zadajući im zadatke poput "popni se na krov zgrade i stani na ivicu".
Nažalost, poslednji zahtev Galinda je da izvrše samoubistvo.
Tvorac Galindovog lika je umetnik za šminku koji se izrazito protivi samoubistvima i koji odbacuje bilo kakvu povezanost njegove kreacije sa likom koji ju je preuzeo i koristi za manipulisanje nad decom.
Ova igrica poredi se sa "Izazovom plavog kita" koji postavlja 50 zadataka tokom 50 dana igranja, od kojih je poslednji zadatak samoubistvo.
Igrica "Plavi kit" odnela je 130 dečjih života od 2015. kada je nastala.
Korisnici najčešće bivaju kontaktirani putem mreže WhatsApp pre nego što počnu da ih progone zastrašujuće slike i nasilničke poruke.