DRAMA NA NEBU! Ruski i kineski bombarderi patrolirali 13 sati, dve zemlje poslale na njih američke lovce!
Ruski i kineski bombarderi vršili su patrolu dugu 13 sati nad Japanskim i Istočno kineskim morem. Japan i Južna Koreja poslali američke lovce tokom određenih delova njihove rute patroliranja.
Ruski bombarderi Tupoljev Tu-95MS i kineski strateški bombarderi Ksian H-6 uspešno su završili 13-časovnu patrolu tokom koje su letelice prešle preko delova Japanskog mora i Istočno kineskog mora.
SRUŠIO SE BORBENI AVION U IRANU! Poginula OBA pilota - utvrđuje se uzrok KATASTROFE
"MORAĆE DA PRIZNAJU REALNOST KOJA SE STVARA!" Lavrov poslao OŠTRU poruku Zapadu
"NATO NAS NIJE PODRŽAO KADA NAM JE ŠVEDSKA UVELA SANKCIJE" Erdogan žestoko udario na svoje Zapadne saveznike: "Stokholm ne može u alijansu"
Ruske i kineske bombardere na svom putu pokrivali su borbeni avioni 4+ generacije ruskog vazduhoplovstva Suhoj Su-30SM.
Ministarstvo je istaklo da patroliranje nije vršeno protiv bilo koje konkretne države i da je obavljeno u punom skladu sa međunarodnim zakonima.
Istovremeno, južnokorejske i japanske vazdušne snage su pratile bombardere Tu-95SM i Ksian H-6 na određenim delovima njihove rute. Seul je poslao avione F-2, dok je Japan rasporedio svoje lovce F-15 u pratnji kineskih i ruskih aviona, koji su se klonili vazdušnog prostora ove dve zemlje.
Južnokorejski mediji javili su da su bombarderi ušli u identifikacionu zonu protivvazdušne odbrane zemlje (KADIZ), koja se proteže van granica. Rusija ne priznaje KADIZ jer njegovo osnivanje nije regulisano međunarodnim zakonima.
Bombarderi Tupoljev Tu-95 su sposobni da putuju do 15.000 kilometara bez dopunjavanja goriva, a mogu da ostanu u vazduhu i duže ako se podvrgnu dopuni goriva u toku leta.
Kineski Ksian H-6, dizajniran po sovjetskom Tupoljevu Tu-16, ima skromniji domet leta od 6.000 kilometara, ali takođe može da dopunjava gorivo u vazduhu produžavajući vreme leta.