Kinezi gaje BUBAŠVABE za uklanjanje otpada, farme su ih pune, ali JEDNE OPASNOSTI nisu svesni (VIDEO)
Liu Jušeng, predsednik kompanije kojoj pripadaju bubašvabe, planira da do 2019. otvori još tri farme u Đijanu.
Jedan od najvećih problema s kojima se Kina suočava na putu da postane vodeća ekonomska nacija na svetu predstavlja otpad. Stanovništvo i kompanije odavno proizvode mnogo više otpada nego što može da se ukloni na tradicionalan način. Iz tog razloga je pre nekoliko nedelja obustavila uvoz plastičnog otpada iz zapadnih zemalja.
Da bi se oslobodili smeća, neki ljudi u Kini počeli su da gaje bubašvabe. U okolini grada Đinana, koji ima sedam miliona stanovnika, a nalazi se nedaleko od Pekinga, bubašvabe, njih oko milijardu, svakodnevno hrane sa 50 tona splačina - količina koja odgovara težini sedam odraslih slonova.
Liu Jušeng, predsednik kompanije kojoj pripadaju bubašvabe, planira da do 2019. otvori još tri farme u Đijanu.
- Bubašvabe su biotehnološka metoda za preradu otpadaka od hrane - kaže za agenciju "Rojters" i dodaje da bubašvabe mogu da posluže i za ishranu svinja.
U provinciji Sečuan postoji još veća farma: "Gooddoctor". U ovoj uzgajalištu ima šest milijardi insekata, skoro koliko i stanovnika na setu.
- Koncentrisani rastvor može da se upotrebi za lečenje povreda i operaciju čireva - objašnjava Ven Đijanguo, jedan od rukovodilaca kompanije. Bubašvabe bi trebalo da nađu primenu i u lečenju raka želuca.
"Mond" se izvinio zbog NASLOVNE STRANE! Makron prikazan kao HITLER!? (FOTO)
U drugim zemljama sveta ne veruju u lekovito dejstvo ovih insekata, pa ne bi bilo čudno da najnovija kineska praksa posluži kao inspiracija za scenario nekog filma strave i užasa. Vlasnici farmi kažu da su primenili mere zaštite, ali ako bi ipak uspele da pobegnu, vrlo brzio bi prerasle u pošast, jer se munjevito razmnožavaju i lako prilagođavaju najrazličitijim uslovima.