OTKRIVEN MOTIV UBISTVA NESTALE DEVOJČICE: Ubica priznao da je ŽELEO da napastvuje žrtvu, pa DO DETALJA opisao kako se sve dogodilo
Otkriven je motiv ubistva devojčice (11) u Grčkoj, čiji nestanak je prijavljen u noći između nedelje i ponedeljka, a koja je juče pronađena mrtva na području Ilije. Policija je uhapsila njenog strica, koji je priznao zločin.
Stric je na saslušanju rekao da je devojčicu izbo šrafcigerom, a potom je inspektore odveo do njive na kojoj je ostavio telo male Vasilike.
Prema navodima, stric je rekao da je pre ubistva želeo da ima seksualne odnose sa malom rođakom. Devojčica ga je naravno odbila i zapretila da će sve ispričati roditeljima, nakon čega je on zgrabio šrafciger i naneo joj više uboda u grudi i leđa.
Izvori iz istrage navode da je dete imalo povrede po rukama, verovatno zadobijene dok je pokušavala da se odbrani od silovatelja. Nakon ubistva, stric je telo devojčice odneo u njivu i bacio ga.
Nakon toga se vratio kući i legao da spava, kao da se ništa nije desilo. Ujutru je otišao na posao i svima pričao kako je zabrinut za nestalu bratanicu.
On je uhapšen nakon što su policajci pogledali snimak nadzornih kamera i ustanovnili da je devojčica u nedelju u večernjim satima ušla u stričev automobil. Stric je Vasiliku pokupio nedaleko od dedine kuće.
Nakon što su shvatili i da je stric male Vasilike bio na sudu zbog silovanja maloletnice, odmah su znali da je on odgovoran za nestanak devojčice.
Prijavite nasilje
Prepoznavanje žrtve nasilja može biti izazovno jer mnogi ljudi skrivaju ili minimiziraju svoje probleme iz straha, srama ili zbog drugih faktora. Ipak, postoje neki znakovi na koje treba obratiti pažnju, kao i načini na koje možete reagovati ako sumnjate da je neko žrtva nasilja.
Znakovi da neko može biti žrtva nasilja:
- Fizički povredi: Prisustvo neobjašnjivih povreda ili povreda koje se često ponavljaju može biti znak fizičkog nasilja.
- Promene u ponašanju: Promene u ponašanju kao što su povlačenje, nervoza, depresija ili anksioznost mogu ukazivati da osoba prolazi kroz neki oblik nasilja.
- Izolacija: Žrtve nasilja često se povlače i izbegavaju društvene situacije. Partner koji je nasilnik može pokušati izolovati žrtvu od porodice i prijatelja.
- Finansijska kontrola: Nasilnici često kontroliraju finansije žrtava, ograničavajući im pristup novcu ili prisvajajući njihovu imovinu.
- Emocionalno ponašanje: Nasilnici često koriste emocionalno manipulativne taktike poput ponižavanja, vređanja ili pretnji kako bi kontrolisali svoje žrtve.
Kako reagovati ako sumnjate da je neko žrtva nasilja:
- Budite podrška: Pristupite osobi s pažnjom i empatijom. Nemojte je osuđivati ili kriviti za situaciju u kojoj se nalazi.
- Ponudite pomoć: Pitajte osobu kako možete pomoći i budite spremni da je podržite u pronalaženju sigurnog utočišta ili traženju profesionalne pomoći.
- Preporučite resurse: Upoznajte osobu sa resursima kao što su telefonske linije za podršku, sigurne kuće ili organizacije koje pružaju pomoć žrtvama nasilja.
- Poštujte granice: Ako osoba ne želi da priča o svojoj situaciji ili ne želi pomoć, poštujte njene granice. Nemojte je pritiskati ili forsirati na bilo koji način.
- Prijavite nasilje: Ako sumnjate da je neko u opasnosti, ne ustručavajte se da prijavite nasilje nadležnim organima ili organizacijama za zaštitu žrtava.
Važno je biti obazriv i taktičan u pristupu kako biste osigurali da osoba koja je žrtva nasilja oseća podršku i razumevanje.
Izvor: Srbija Danas/Telegraf