Ovako se postaje pripadnik RUSKIH ELITNIH JEDINICA! Nepobedivi su, prolaze kroz "12 MINUTA PAKLA" (VIDEO)
Svaki od kandidata mora se boriti prsa u prsa sa instruktorima
Britanski "Dejli mejl" objavio je reportažu o tome kako se postaje pripadnik ruskih elitnih jedinica, koji je izazvao "poplavu" komentara u Britaniji, ali i u SAD, naročito među populacijom koja smatra da su Rusi danas "nepobedivi" za Zapad.
Britanski novinar Daren Bojl otputovao je u Rusiju gde je posetio završni test za dobijanje zvanja "specnazovca" u jedinicama FSIN-a koje su raspoređene u Mordoviji.
KAO U ŠPANSKOJ SERIJI: Džonson sada planira NOVO PRODUŽENJE ROKA za Bregzit!
VELIKE PROMENE NA FEJSBUKU! Evropski sud doneo odluku, tiče se PRIVATNOSTI SVIH NAS
Hoće li Brisel prihvatiti Džonsonovu konačnu ponudu za pitanje irske granice?
On opisuje da "krvožedni test izdržljivosti" započinje kada kandidati kreću na marš preko veoma nepristupačnog terena u dužini od osam kilometara.
Oni moraju savladati razne horizontalne i vertikalne prepreke, često se kreću u vodi do grla, istovremeno prolazeći kroz kišu metaka koje na njih ispaljuju instruktori.
Da bi se povećala težina ovog ispita, pored kandidata trči specijalna grupa instruktora koja ih psihološki maltretira. Njen zadatak je da stvore uslove zbog kojih će mentalno slabi kandidati odustati od daljeg testa.
Nakon što savladaju ovu fazu ispita, budući specijalci demonstriraju sposobnost baratanja streljačkim naoružanjem. A, zatim kreće finalna etapa testa, koja se naziva "dvanaest minuta pakla".
Svaki od kandidata mora se boriti prsa u prsa sa instruktorima i pritom izdržati četiri runde po tri minuta intenzivne borbe. Kandidati se direktno bore sa budućim saborcima koji već poseduju "crvenu beretku".
(UZNEMIRUJUĆI VIDEO) POLICIJA IZREŠETALA POZNATOG KRIMINALCA: Krenuo na njih sa DVA PIŠTOLJA pa dobio KIŠU OLOVA
Ma kakvi PINK PANTERI! OVAKO POLITIČARKA BEŽI IZ ZATVORA: Snimak profi bekstva obišao svet! (VIDEO)
Ovaj tekst u britanskom "Dejli mejlu" izazvao je dosta komentara osoba nezadovoljnih stanjem u britanskoj i američkoj vojsci.
Mnogi smatraju da je u američkoj i zapadnim vojskama teško zamisliti ovakve testove izdržljivosti zbog favorizovanja rodne ravnopravnosti u oružanim snagama.