PACIJENTI VRIŠTE I PLAČU, NE ŽELE U BOLNICU: Ovo skoro nije doživljeno, zdravstvo U KOLAPSU (VIDEO)
Amerika vodi neustrašivu borbu protiv nevidljivog neprijatelja.
Pacijenti u Njujorku, nakon masovnog izbijanja Covid-19, odupiru se da budu hospitalizovani jer imaju strah da će im se stanje pogoršati, jer su medicinske ustanove ozbiljno pretrpane slučajevima ovog virusa.
"AMERIKA NIJE SPREMNA" Medicinska sestra u suzama ispričala šta je sve doživela u bolnici, zbog čega je dala OTKAZ
NOVI NAČIN ZA LEČENJE KORONE: Amerikanci koriste OVO za ozdravljenje novoobolelih
TRAMP BESAN NA SZO: Želi da razotkrije njihov SUMNJIVI POTEZ, iz OVOG razloga ne sluša savete stručnjaka
Njujork je postao jedan od epicentara epidemije koronavirusa u SAD-u. Država ima više od 130.000 potvrđenih slučajeva kao i 4.588 smrtnih slučajeva - što je više nego u celoj Kini, gde je bolest prvi put prijavljena.
Teška situacija opteretila je lokalni zdravstveni sistem i, za pacijente, prijemi u bolnicu više liče na noćnu moru nego spas.
Cena panike
Pacijenti imaju dobar razlog da budu ozbiljno zabrinuti za svoje zdravlje tokom hospitalizacije, s obzirom na pretrpanost i rizik od infekcije u zajedničkim odeljenjima i prometnim hodnicima. Sugerisao je da bi moglo biti mnogo sigurnije da stariji ostanu u staračkim domovima, nego što ih šalju u bolnicu.
Lekari delimično krive tešku situaciju u kojoj se Njujork našao, u panici koja se širila među lokalnim stanovništvom kada je izbijanje tek bilo u ranoj fazi i da bi kriva Covid-19 mogla da bude poravnana pravilnim socijalnim distanciranjem.
U početku su se ljudi, koji su "izgledali dobro" i "bez simptoma", uletali u hitne službe tražeći testiranje na koronavirus - iako bolnice još nisu ni testirale.
Oni su i dalje dolazili narednih nedelja, pri čemu su neki pokazali blage simptome bolesti - uprkos činjenici da su mogli ostati kod kuće i tamo se lečiti - i tako su verovatno proširili bolest na mnogo više ljudi.