KINESKI STRUČNJACI TVRDE: Ako Rusi upere "Satanu 2", Japan će završiti pod vodom
Ruske interkontinentalne balističke rakete imaju zastrašujuću moć
Kineski stručnjaci portala "Baijiahao" pripremili su materijal u kojem su razmotrili hipotetičku mogućnost vojnog sukoba između Rusije i Japana. Kako kažu, to je poslednja, ali ipak moguća opcija, jer su odnosi dveju zemalja pogoršani od kada je Japan dobio novog premijera.
Danas je najteže naći DOBROG MAJSTORA: Evo kako da rešite ovaj problem!
"Ako breg neće Muhamedu, hoće Muhamed bregu" Ramina sjajna ideja - ako Zapadni Balkan ne može u EU, mogu oni u Zapadni Balkan
NAJBLIŽE SARADNICE SU MU BILE SESTRA I MISTERIOZNA DEVOJKA! "Pablo Eskobar 21.veka" biće izručen Americi
U članku se navodi da bi Rusija mogla da upotrebi u sukobu novi borbeni sistem "Sarmat", koji je na Zapadu poznat pod nazivom "Satana 2".
Domet leta raketa tog sistema je 16.000 kilometara.
- Ruske interkontinentalne balističke rakete imaju zastrašujuću moć - piše kineski portal.
Autori članka su u četiri reči opisali posledice "napada Rusije na japansku teritoriju": "Japan će završiti pod vodom".
Oni dodaju da Tokio ne bi trebalo da računa na pomoć američkog sistema za protivraketnu odbranu.
Ranije je novi premijer Japan Fumio Kišida izjavio da se suverenitet Tokija proteže na južna Kurilska ostrva.
S tim u vezi, portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je da se Rusija ne slaže sa izjavom novog japanskog premijera Fumio Kišida na temu Kurilskih ostrva, jer su ta ostrva teritorija Ruske Federacije.
Japan pretenduje na ostrva Kunašir, Šikotan, Iturup i Habomai, pozivajući se na bilateralni Traktat o trgovini i granicama iz 1855. godine. Tokio je vraćanje tih ostrva postavio kao uslov za zaključivanje mirovnog sporazuma s Ruskom Federacijom, koji nakon Drugog svetskog rata nije bio potpisan. Sovjetski Savez i Japan potpisali su 1956. godine Zajedničku deklaraciju u kojoj je Moskva pristala da razmotri mogućnost predaje Japanu ostrva Habomai i Šikotan nakon zaključivanja mirovnog sporazuma, a sudbina Kunašira i Iturupa nije pomenuta.
Stav Moskve zasniva se na tome da su Južni Kurili ušli u sastav Sovjetskog Saveza nakon Drugog svetskog rata i da ruski suverenitet nad njima, koji ima odgovarajuće međunarodno-pravne osnove, nije upitan.
Nakon sastanka lidera Rusije i Japana u Singapuru 14. novembra 2018. tadašnji japanski premijer Šinzo Abe je izjavio da su se strane dogovorile da ubrzaju proces pregovora o mirovnom sporazumu zasnovanom na Zajedničkoj sovjetsko-japanskoj deklaraciji iz 1956. godine.
Vesti o domaćem i stranom naoružanju možete pročitati OVDE.