Na obalama Kovina je najbolje šetati: Turistički potencijal Vojvodine - rukavac Dunava (FOTO)
Marina u Kovinu se nalazi u prirodnom rukavcu Dunava
Na krajnjem jugu vojvođanskog Banata nalazi se opština Kovin, urbana, ali i veoma istorijski važna opština.
Postojanje naselja na tlu današnjeg Kovina vodi u vreme vladavine Rimljana i Vizantije. Postoje zabeleške da je nosio naziv Contra Margum, koji je obuhvatao prostor tvrđave koja je kroz vremenske epohe menjala naziv. Plansko naseljavanje područja opštine Kovin uglavnom se vezuje za rimsko doba, a utvrđenje na uzvišici prema Dunavcu govori zapravo o početku istorije Kovina.
Ovakva svetinja se retko gde može videti: Hram Svetih Blagovesti daje poseban sjaj Alibunaru (FOTO/VIDEO)
BIZNIS ZONA KOJA GODI SVAKOM INVESTITORU: Domaći ili strani - nije bitno, uspešno poslovanje je zagarantovano (FOTO/VIDEO)
Dama koja je proslavila Kovačicu širom sveta: Zuzana Halupova - umetnica lake ruke i slika vedrine! (FOTO, VIDEO)
Danas je Kovin uređeno po svim obeležjima gradskog naselja, predstavlja veliki poljoprivredni potencijal Vojvodine, ali i veliku turističku tačku na mapi Srbije. Privrednu osnovu čine i nalazišta uglja, šljunka i treseta. Posle Pančeva, Kovin je najznačajniji grad u Banatskom Podunavlju.
U opštini Kovin se preklapaju dve izuzetno atraktivne turističke zone: Peščara i Podunavlje. U bogatoj flori prisutan je veliki broj retkih i endemičnih stepskih i peščanih vrsta kao lekovitih i aromatičnih biljaka.
Takođe, Kovin je na samo tri kilometra od obale Dunava, a sa ovom rekom povezuje ga rukavac Dunav. Reka Dunav čini južnu granicu kroz opštinu Kovin u dužini od 46 kilometara. U ovom delu Dunav ima sve odlike ravničarske reke, široku i vijugavu dolinu, korito usečeno u vlastite aluvijalne nanose, mnogo rukavaca, tri ade i sprudove. Dubina Dunava kod Kovina iznosi od 3 – 18 metara, a njegovo priobalje bilo je pogodno tlo za naseljavanja još od najranijih perioda o čemu svedoče predmeti i nalazišta sa različitih lokaliteta Opštine Kovin.
Marina u Kovinu se nalazi u prirodnom rukavcu Dunava, udaljena 1,5 kilometara od otvorenog toka Dunava, pogodna kao zimovnik. Postavljena tri kraka pontona u marini kapaciteta su do 200 vezova, a čuvarska služba vodi računa o zaštiti i bezbednosti plovila u marini.
Svi oni koji posete turistički Kovin nezaobilazno svraćaju na dok marine i tu naprave neke od najlepših fotografija ove opštine, a iskoriste priliku i da se prošetaju obalom rukavca. Na ovom mestu održava se i tradicionalno plivanje za časni krst i upravo je ova obala mesto sastanka i rastanka i mnogih ljubavnih parova, ali i drugova i drugarica.
Osim Dunava koji prolazi kroz opštinu Kovin ovde se mogu posetiti i prelepa jezera i bare bogate ribom, koje su takođe i stecište mnogobrojnih vrsta ptica. Po svojoj lepoti i atraktivnosti ističu se: jezero Kraljevac, Crna bara, jezero Provalija, jezero Šljunkara, Dubovački rit. U ovim vodama egzistiraju brojne vrste riba kao što su: šaran, štuka, som, smuđ, karaš, grgeč, babuška, klen, kečiga, amur, bodorka, deverika, sunčica, crvenperka, linjak tostolobik i druga riba.
Projekat je finansiran iz budžeta opštine Kovin. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.