Hteli da izbegnu plaćanje prtljaga na aerodromu, i uspelo im je - ovako su uspeli da unesu 30 kilograma stvari u avion
Iako su se momci snašli, preporučuje se da poštujete pravila vazdušnog saobraćaja - tu su s razlogom.
Mnogi od nas su se susreli sa ograničenjima na aerodromu kada je reč o količini prtljaga, posebno na letovima niskobudžetnih avio-kompanija. Zbog toga su dvojica prijatelja, jutjubera, došla na ideju da naprave ogroman kaput sa džepovima kako bi na let mogli da unesu 30 kilograma prtljaga.
Džošua Piters (30) i Arč Maners (31) su sebi zadali cilj da obuku sve što im je potrebno za putovanje kako bi izbegli plaćanje 300 funti (oko 350 evra) dodatnih troškova. Svoj "izum" su odlučili da testiraju u junu na letu "Ryanaira" iz londonskog aerodroma Luton za Portugal.
Piters je nosio kaput koji je skrojen sa ogromnim džepovima kako bi ih mogao napuniti svim stvarima koje bi inače stavio u kofer, uključujući i prenosivi kauč. U međuvremenu, njegov prijatelj Maners obukao je nosivi šator kako bi imali 'smeštaj' kada slete.
U Pitersov kaput je uspelo da stane niz potrepština za odmor poput kesica čaja, kratkih pantalona i donjeg veša, lopte za plažu, četkice za zube, šampona i regeneratora. Uprkos mnogobrojnim "smešnim pogledima", Jutjuberi su nekim čudom prošli kroz obezbeđenje pre nego što su se ukrcali u avion i srećno sleteli u Portugal.
Kaput je ipak bio preglomazan za sedište u avionu pa je Piters morao da ga stavi u pregradu iznad glave. On tvrdi da su on i Maners uštedeli 59,99 funti na troškovima prtljaga u oba smera, kao i naknadu od 120 funti za prekoračenje uobičajenog ograničenja težine prtljaga.
Prijatelji su video snimak svog poduhvata objavili na zajedničkom Jutjub kanalu, a video je prikupio 17.000 pregleda u 24 sata.
Piters je video podelio i na svom X nalogu gde je pregledan više od 23.000 puta.
"To je pitanje koje su svi uvek postavljali: 'Mogu li nositi svoj prtljag kao odeću?' ili 'Mogu li jednostavno napuniti džepove svojim prtljagom umesto da platim kofer?'. Vidimo letove koji se reklamiraju kao stvarno jeftini, ali na kraju potrošimo mnogo više novca", rekao je Piters.
Zato su dvojica prijatelja želela da istraže može li se zaista uzeti niskobudžetni let za cenu koja je reklamirana.
"Imali smo mnogo smešnih pogleda na aerodromu. Bili smo malo nervozni. Kada smo prolazili kroz obezbeđenje, pomislili smo 'ovo možda neće uspeti'. Međutim, bila je to jedna od onih stvari za koje smo znali da bi trebala da funkcioniše jer tehnički nismo kršili nijedno pravilo, ali smo se definitivno osećali kao da radimo nešto pogrešno", objasnio je Piters.
Kaput je bio izrađen od materijala sličnog teksasu te je bio veoma težak jer su džepovi morali biti veoma jaki da u njih stane sve, a mnogi su ljudi zapravo pitali gde mogu kupiti kaput jer su ga i sami hteli isprobati.
"Kada smo sleteli i izašli iz aviona, osetili smo olakšanje što smo na odmoru. Bilo je leto i mogli smo uživati u lepoti Portugala," zaključio je Piters.