Eliminišite NEPRIJATAN MIRIS iz MAŠINE za VEŠ - Ovako ćete je detaljno očistiti i dezinfikovati
Dosta unapređuje kvalitet pranja!
Kvalitet pranja veša zavisi od toga koliko je mašina za veš čista, o čemu mnoge domaćice ne razmišljaju. Mnogi polaze od logike da je mašina čista iznutra, ali zapravo nije. Vremenom se unutra nakupljaju naslage kamenca i ostaci kunadre od pranja veša, dlake i slične nečistoće.
Možda ste primetili da vam veš više ne miriše prijatno nakon pranja, a razlog je upravo to što je mašini potrebno čišćenje.
SOLARIJUM JOJ ISUŠIO KOŽU do te mere da mnogi misle da je u četrdesetim: "Ljudi se zapanje kad im kažem KOLIKO GODINA IMAM ZAPRAVO!"
IZUZETNO TEŠKA JESEN ZA OVE ZNAKE - ŠKORPIJA će biti posebno RANJIVA, Ovan I Vaga da čuvaju novac
IZUZETNO TEŠKA JESEN ZA OVE ZNAKE - ŠKORPIJA će biti posebno RANJIVA, Ovan I Vaga da čuvaju novac
Počnite od posuda za prašak i omekšivač. Izvadite ih iz mašine, a zatim dobro operite. Možete koristiti dertedžent za sudove i sirće koje skida ostatke kamenca i omekšivača.
Nakon ovoga očistite gumu koja se nalazi na vratima mašine uz pomoć vlažne, čiste krpe.
Da ne bi došlo do kvarova i da bi bolje prala veš, potrebno je da povremeno očistite mašinu. Očistite i filter koji se nalazi u donjem delu mašine. Videćete mala vratanca koja se otvaraju, a kada ih otvorite, filtet prebrišite krpom.
Još jedno idealno mesto za razvoj gljivica i plesni jeste guma na otvoru veš-mašine. Imajte u vidu da je ovaj deo osetljiv, te ga prebrišite mekom krpom i sapunicom.
Na kraju, u posudu za prašak sipajte sirće, sodu bikarbonu ili limunov sok, pa uključite mašinu na 90 stepeni, bez veša.