MADONU ZAMALO UBILA "OBIČNA INFEKCIJA": Iako nisu sve BAKTERIJE opasne, ukoliko primetite ovo, odmah se JAVITE LEKARU
Ovo je jako čest problem i vrlo lako se možete zaraziti
Madonina porodica je izjavila da se "pripremala za najgore" nakon što je pop ikona pogođena bakterijskom infekcijom. Iako je ovo stanje najčešće bezopasno, postoje slučajevi kada može dovesti i do fatalnog ishoda.
"MADONA MOŽDA NEĆE PREŽIVETI INFEKCIJU!" Pevačicin menadžment sazvao krizni sastanak, OTKAZANA TURNEJA
POGORŠAVAJU STANJE: Ove navike u ISHRANI otežavaju lečenje bakterijske INFEKCIJE INTIMNE regije
Šezdesetčetvorogodišnja pevačica pronađena je bez svesti u Njujorku u subotu, a zatim je prebačena na intenzivnu negu gde je navodno intubirana preko noći.
Gui Oseari, njen menadžer, rekao je da je dobila "ozbiljnu bakterijsku infekciju" i da je njeno stanje bilo jako teško. Koliko je bilo ozbiljno govori i činjenica da je njena svetska turneja, koja je trebalo da počne 15. jula, odložena kako bi se oporavila.
Trenutno nije jasno od kakve tačno infekcije ili komplikacije boluje pevačica, ali bakterijske infekcije mogu uticati na različite delove tela, uključujući kožu, pluća i krv.
Iako je većina bakterija bezopasna, neke mogu ući u organizam kroz otvore na telu - kao što su posekotine, ubodi insekata ili hirurške rane. Neke čak mogu ući u telo disajnim putevima, ili jedenjem kontaminirane hrane, pa čak i intimnim odnosima.
Neke od najrasprostranjenijih bakterijskih infekcija su Streptokoka grupe A, salmonela i impetigo.
Simptomi bakterijskih infekcija mogu uključivati groznicu, kašalj, kratak dah, znojenje i jezu, kao i glavobolju, bol u mišićima, umor i bol u grudima.
Koji će se simptomi javiti zavisi od mesta gde se infekcija javlja. Na primer, dok infekcija u uhu može izazvati bol u uhu i poteškoće sa sluhom, salmonela može izazvati dijareju i povraćanje.
Za lečenje takvih infekcija najčešće se prepisuju antibiotici, koji mogu biti u obliku tableta, tečnosti ili krema. Lekovi deluju tako što ubijaju bakterije ili sprečavaju njihovo razmnožavanje.
Iako je većina slučajeva blaga, neke nelečene bakterijske infekcije mogu dovesti do ozbiljnih komplikacija.
Jedna od najopasnijih po život je sepsa.
Nastaje kada imuni sistem, koji pomaže u borbi protiv infekcija, preterano reaguje na infekciju i počne da napada tkiva i organe tela.
Sepsa, koju je teško uočiti jer se njeni simptomi mogu zameniti sa blažim bolestima, zahteva hitan medicinski tretman, jer se stanje kod pacijenata može brzo pogoršati.
Bez hitne nege, može dovesti do septičkog šoka, otkazivanja organa i na kraju smrti. Ovo se može dogoditi u roku od nekoliko sati.