RAKIJA NE SPUŠTA TEMPERATURU: Evo kada se PRIMENJUJE stari narodni LEK, efikasan je u ovim situacijama
Zaista pomaže!
Prirodni lekovi mogu da budu efikasni u lečenju prehlade i gripa, ali samo ako se pravilno promenjuju. Terapija biljkama gotovo da nema kontraindikacije i trovanja su izuzetno retka, ali način njihove primene i količinu treba pravilno odrediti.
Kada je reč o rakiji koju mnogi koriste kao najjači narodni lek, ona može pomoći u sledećim situacijama.
OPARIĆE SE! Ova tri horoskopska znaka imaće najviše SREĆE kada je NOVAC u pitanju
OPARIĆE SE! Ova tri horoskopska znaka imaće najviše SREĆE kada je NOVAC u pitanju
Pravi SRPSKI DORUČAK - Ovih šest jela tradicionalno su najpopularnija kod nas, HRANLJIVA i odličan izbor za zimu
Bol u želucu
Pojeli ste težak i mastan obrok koji vam je uzrokovao bol u želucu? Prst-dva šljivovice, loze ili travarice odmah će ga umiriti.
Zubobolja
Gutljaj rakije držite desetak sekundi na bolnom zubu, promućkajte i zatim ispljunite. Ponovite još dva-tri puta uz mali razmak kako vam rakija ne bi previše nadražila zubno meso.
Grlobolja
Ako je grlobolja, tj. upala grla izazvana bakterijskom infekcijom, rakija s nekoliko kapi propolisa uspješno će dezinficirati grlo. Također će pomoći topli biljni čaj s nekoliko žlica rakije.
Ovo ne važi za povišenu temperaturu
Kada je temperatura visoka, hlaženje kože mokrim peškirom pomaže. Voda isparavanjem uklanja višak toplote, a trljanje peškirom širi krvne sudove i pomaže odavanje topline. Ipak sa druge stane rakijana obloga može da izazove upravo suprotan efekat.
Alkohol i sirće dovode do brzog rashlađivanja, pa dolazi do sužavanja krvnih sudova. Zbog toga se nekoliko minuta nakon primene obloga smanjuje odavanje toplote sa kože, pa temperatura u unutrašnjosti organizma zapravo raste. Takođe, koža može da apsorbuje alkohol.