Ukoliko jedete voće na OVAJ NAČIN, činite veliku ŠTETU organizmu - ne ginu vam STOMAČNE TEGOBE!
Dobro obratite pažnju...
Bilo da je leto ili zima, određeno voće uvek može da se nađe u prodavnicama, pijacama, pa samim tim dakle i na vašoj trpezi.
Međutim, mnogi ne znaju da voće ne bi trebalo takoreći nekontrolisano da konzumiraju. Ukoliko se nepravilno unosi, voće može da nanese više štete nego koristi.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/08/24/shutterstock_1076309186.jpg?itok=rnDjo7K2)
ZA NEKE SIGURNO NISTE ČULI: Ovo su najlepše SKRIVENE plaže Crne Gore
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/333528/profimedia-0580197135.jpg?itok=JDptMy0D)
JEDEŠ VOĆKU ILI CEDIŠ NJEN SOK? Razlika je ogromna, a evo ŠTA nutricionisti kažu da je ZDRAVIJE!
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2019/06/25/par-nasl.jpg?itok=BOxzDfeW)
Ako ima OVIH 7 OSOBINA, on je partner za CEO ŽIVOT!
Nutricionistkinja Ivana Mišić otkriva stvari koje verovatno niste znali o voću:
1. Voće se jede između obroka, kao samostalan obrok, jer se jedino tako svi hranjivi sastojci sintetišu u crevima i organizam iz njih uzima sve što je potrebno. Potrebno je određeno vreme da bi se voće svarilo, tako da mu treba dati dovoljno vremena između obroka i tako ne opterećujemo naš organizam drugom hranom, koja bi samo produzila period varenja i smanjila iskorišćenost svih nutritivnih sastojaka iz voća.
2. Voće ne treba jesti nakon obilnog obroka. Voće pomešano sa drugom hranom u našim organima stvara nepotrebne kiseline, koje stupaju u reakciju sa drugom hranom, pa se hrana i voće ne vare kako treba, a mi osećamo stomačne tegobe.
3. Voće sadrži mnoge vitamine koji su potrebni našem organizmu, znam nisam otkrila Ameriku, ali iako svi vezujemo voće samo za vitamin C, mnogi plodovi sadrže i vitamin K, E, A i vitamin B grupe, koji su takođe veoma važni našem telu.
4. Voće pomaže u varenju - Voće i povrće sadrže celulozu koja potpomaže varenje, olakšava rad i pražnjenje creva. Osim toga, bogati su i vlaknima, koja stimulišu pokrete creva i smanjuju rizik od pojave proširenih vena u rektalnoj regiji.
5. Voćem možete smanjiti rizik od dijabetesa – ukoliko voće budete uzimali kao "slatkiše", kontrolisaćete nivo šecera u krvi i samim tim smanjiti rizik od pojave dijaberesa (sve iako imate genetske predispozicije za to).