Auto gigant zbog korone ne proizvodi vozila, ali zato pravi NAJEKSKLUZIVNIJI MED na svetu! Potražnja je velika
Ko bi rekao!
I Rolls-Royce je zaustavio svu proizvodnju svojih luksuznih vozila, ali to ne znači da ne rade. Rade, i te kako! Naime, Rolls-Royce beleži rekordnu proizvodnju, ali ne automobila već svog "najekskluzivnijeg meda na svetu" za kojim vlada velika potražnja, javlja portal Autoevolution.
Sada, u svojoj trećoj godini proizvodnje, "Rolls-Royce of Honey", marka meda proizvođača automobila, postigla je neviđeni nivo proizvodnje i Englezi se s tim rado hvale. Zaista Rolls-Royce pravi med. Većina automobilskih kompanija se oslanja na trgovinu (primera radi Volkswagen godišnje tako proizvede više VW kobasica nego automobila), ali čak i u ovom kontekstu, med je možda poslednje što biste povezali s ekskluzivnošću koja Rolls-Royce odvaja od konkurencije.
JEDINSTVEN AUTOMOBIL: Pogledajte kako izgleda Rolls-Royce Phantom
Najprestižniji automobil na svetu, Rolls-Royce Phantom, dobio je OSMU generaciju, a cena? UŠI ZAVRĆU
Rolls-Royce otkupljuje akcije vredne milijardu funti
Rolls-Royce može da se pohvali radnom snagom od najmanje 250.000 pčela u domu Rolls-Roycea u Goodwoodu. Pčele žive u šest velikih košnica s imenima koja zvuče poznato - Phantom, Wraith, Ghost, Dawn, Cullinan i Spirit of Ecstasy. One su sada nakon zime u "odličnoj kondiciji" kažu iz Rolls-Roycea i već su zauzete poslom, praveći med za najizbirljivije Rolls-Royceove kupce.
Generalno, svake godine broj pčela koje prave čuveni engleski med jako opada, pa Rolls-Royce čini sve kako bi uložio svoje resurse da preokrene taj trend stvarajući savršeno stanište za njih s hiljadama biljaka i stabala.
"Pčelarstvo dodatno naglašava našu posvećenost okolini čime se bavimo ovde u Goodwoodu", kaže Richard Carter, direktor globalnih komunikacija Rolls-Roycea.
"Naše održive zgrade, termalni ribnjaci, sistemi upravljanja kišnicama i utočište divljih ptica u Goodwoodu su već postali jedan od najboljih i najpoznatijih "eko-friendly" proizvodnih pogona u Velikoj Britaniji", dodaje Carter. "Kroz ovaj projekat, koji se dotiče biološke raznolikosti našeg mesta, uključujući i naš ogromni "živi krov" putem kojeg dajemo važan doprinos očuvanju vitalne britanske pčelinje populacije."