STATUSNI SIMBOL: U Evropi i SAD-u, auto je mnogo više od prevoznog sredstva
Dok je kod Kineza malo drugačije...
Kinezi su otvoreniji i prema električnim vozilima i tehnologiji autonomne vožnje nego kupci u drugim delovima sveta, pokazuje novo istraživanje.
Prema ustraživanju koje je sproveo OC&C Strategy Consultants, čak 90% Kineza bi razmotrilo nabavku električnog automobila ili bi se verovatno ili čak sigurno opredelilo za ovaj tip vozila prilikom kupovine. U Nemačkoj, Francuskoj i Velikoj Britaniji ova broj iznosi od 64 do 77%, dok u Sjedinjenim Državama svega oko 50%.
Interesantno je da je oko 90% Kineza izjavilo da je otvoreno i prema car-sharing ideji, odnosno deljenju automobila, dok su sa druge strane stanovnici Evrope i Amerike u većini rezervisani prema tome i radije bi lično posedovali automobil, nego da ga dele sa drugim korisnicima.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2018/07/18/policajac.jpg?itok=8Jo4lHjF)
POJAČANA KONTROLA: Planirano je češće kontrolisanje vozača na SRPSKIM putevima
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2019/08/28/pjimage_2.jpg?itok=55EbD2c0)
VEOMA VAŽNO: Evo šta da radite kada vam otkaže AKUMULATOR
Evropljani i Amerikanci u velikom broju smatraju automobil statusnim simbolom, ali misle i da je posedovanje sopstvenog vozila pogodnije i praktičnije nego korišćenje car-sharing servisa.
Kada je reč o uvođenju tehnologije autonomne vožnje u automobile, oko trećina Zapadnjaka je nepoverljivo prema ovoj inovaciji, dok je u Kini taj broj svega 4%.