СТАТУСНИ СИМБОЛ: У Европи и САД-у, ауто је много више од превозног средства
Док је код Кинеза мало другачије...
Кинези су отворенији и према електричним возилима и технологији аутономне вожње него купци у другим деловима света, показује ново истраживање.
Према устраживању које је спровео OC&C Strategy Цонсултантс, чак 90% Кинеза би размотрило набавку електричног аутомобила или би се вероватно или чак сигурно определило за овај тип возила приликом куповине. У Немачкој, Француској и Великој Британији ова број износи од 64 до 77%, док у Сједињеним Државама свега око 50%.
Интересантно је да је око 90% Кинеза изјавило да је отворено и према цар-схаринг идеји, односно дељењу аутомобила, док су са друге стране становници Европе и Америке у већини резервисани према томе и радије би лично поседовали аутомобил, него да га деле са другим корисницима.
ПОЈАЧАНА КОНТРОЛА: Планирано је чешће контролисање возача на СРПСКИМ путевима
ВЕОМА ВАЖНО: Ево шта да радите када вам откаже АКУМУЛАТОР
Европљани и Американци у великом броју сматрају аутомобил статусним симболом, али мисле и да је поседовање сопственог возила погодније и практичније него коришћење цар-схаринг сервиса.
Када је реч о увођењу технологије аутономне вожње у аутомобиле, око трећина Западњака је неповерљиво према овој иновацији, док је у Кини тај број свега 4%.