KORANOVIRUS SMANJIO CENE NAFTE: Zatvaranje mnogobrojnih kompanija, KINA U MINUSU!
Cene nafte u Kini padaju zbog smrtonosnog koronavirusa.
Cene nafte pale su na međunarodnim tržištima ispod 60 dolara pod uticajem vesti o smrtnim slučajevima povezanim s epidemijom koronavirusa u Kini i o zatvaranju kompanija, uz moguće negativne posledice po potražnju za naftom.
Na londonskom je tržištu cena barela pala 1,40 dolara u odnosu na prethodno zatvaranje i iznosila je 59,29 dolara. Kraj prošle nedelje dočekala je u minusu 1,35 dolara. Na američkom se tržištu barelom danas trgovalo po 1,05 dolara nižoj cijeni, od 53,14 dolara. Na kraju trgovanja prošlog petka biležila je minus od 1,4 dolara.
SAMO U TRAVELLAND-U: FIRST MINUTE PONUDE ZA LETOVANJE U GRČKOJ U HOTELIMA SA 5 ZVEZDICA
Dragana i Joca napravili BIZNIS U SRBIJI: Kilogram OVOG brašna prodaje se za čak 300 dinara!
SRBI SMISLILI: Gaje ovu biljku koju svako od vas ima u dvorištu, a zarađuju od njene prodaje (FOTO)
Tržišta je prošle nedelje zabrinula mogućnost daljnjeg širenja koronavirusa u Kini, drugom potrošaču nafte u svetu. Kineske su vlasti ograničile kretanje i putovanja, što smanjuje i potražnju za naftom.
OPEC i saveznici smanjuju proizvodnju
Ukupno je od posledica zaraze do danas umrlo više od 80 ljudi. Kineska vlada produžila je novogodišnje praznike do 2. febrara, kako bi što više ljudi ostalo kod kuće.
Saudijska Arabija i Ujedinjeni Arapski Emirati, uticajni članovi Organizacije zemalja izvozača nafte (OPEC), pokušali su danas umanjiti moguće negativne posledice epidemije u Kini na potražnju za naftom. Rijad je poručio da će OPEC reagovati na eventualne promene u potražnji.
Izvor u OPEC-u kazao je da naftni kartel sa saveznicima među neovisnim proizvođačima pregovara o mogućem produljenju razdoblja smanjene opskrbe i nakon marta. Razmatra se i mogućnost još značajnijeg ograničenja proizvodnje, bude li potrebno i bude li širenje virusa u Kini negativno utjecalo na potražnju za naftom.
OPEC i njegovi saveznici, uključujući Rusiju, trenutno koordinirano smanjuju proizvodnju za 1,7 miliona barela dnevno, a njihov sporazum ističe u martu mesecu.
KAKVA JE BUDUĆNOST BORSKOG AERODROMA? Brži razvoj dovodi turiste na istok Srbije
Nova vest za učenike: Osnovci će informatiku učiti od PRVOG RAZREDA, a PLIVANJE postaje obavezan predmet
Novi virus DIKTIRA TRŽIŠTE: Cene nafte I DALJE U PADU
LIBIJSKA NAFTA I DALJE U BLOKADI: Čeka se rešenje iz Berlina - Haftar na potezu
Radi bržeg priključenja Srbija razmatra da pomogne Bugarskoj u IZGRADNJI TURSKOG TOKA