KAKO DA UŠTEDITE KAD NEMATE ODAKLE: Saveti za one sa najplićim džepom!
05.01.2017.
11:15
Komentari (0)
Moraćete da se odreknete svakodnevih navika
Posle slava i novogodišnjih praznika, stigao nam je januar, "najduži mesec" u godini kada, ako je suditi po statistikama, građani najviše duguju. Iz godine u godinu tokom praznika se troši više novca, a građani uglavnom tokom ovog perioda nemaju meru, pa je onda logično da su im prva dva meseca u godii uglavnom problematičniji.
DRŽAVA ODLUČILA: Prvom detetu 100.000 dinara!
Da bi se "pregurali do prvog", građani često izvode akrobacije sa kućnim budžetom, a neke od njih vam navodimo ovde:
- Čekovima na odloženo- statistika kaže da svaki peti građanin tokom januara ispiše bar jedan ček. Dobijate 5000 dinara na računu, bez kamate, a pojedine prodavnice daju odloženo plaćanje na 210 dana za kupovinu namirnica.
- Keš kredit- procedura za dobijanje kredita u dinarima nikad jednostavnija nije bila, a za razliku od kreditnih kartica, gde su kamate i do 30 odsto, sa keš kreditima ćete proći znatno bolje.
- Dozvoljeni minus- najbrži način da dođete do novčane pozajmice, ali i najskuplji. U zavisnosti od banke i kamate variraju, pa recimo za minus od 50 000, godišnje dajete 19 000.
- Popusti- veliki trgovinski lanci upravo posle praznika nude širok izbor robe po nižim cenama. Razlike u cenama pojedinih proizvoda su i do 50 odsto, tako da je ušteda zagarantovana.
- Vozite se javnim prevozom- umesto automobilom, putujte javnim prevozom. Računica kaže da automobil za mesec dana "pojede" oko 10 000 dinara, dok su cene mesečnih karata od 1000 do 3200 dinara.
- Izbegavajte brzu hranu i pekare- nošenjem hrane od kuće uštedi se bar 300 dnevno. To znači da se na ovaj način uštedi bar 7500 mesečno, a svakako je zdravije od pekare ili restorana brze hrane.