Nosite hranu na odmor kako biste uštedeli? Evo tačnog spiska cena namirnica u popularnim letovalištima (FOTO)
Sami procenite da li je sve to potrebno
Ukoliko putujete na more u Grčku, Crnu Goru, Bugarsku ili Hrvatsku, sigurno ćete poneti nešto od hrane, s namerom da uštedite koji dinar. Međutim, kada se sve "baci na papir", da li je zaista potrebno nositi namirnice iz Srbije?
Ovo treba da znate pre nego što odete na GODIŠNJI ODMOR: Šta osiguranje NE pokriva
Ono što je sigurno, u Grčkoj su cene hrane znatno više nego kod nas, za razliku od Crne Gore, dok je meso nešto povoljnije kupiti u Hrvatskoj, a najmanje u poređenju sa Srbijom košta u Bugarskoj.
Ipak, pre nego krenete na put, dobro se raspitajte šta smete, a šta ne smete da ponesete, kako ne biste došli u situaciju da vam na granici ne oduzmu hranu, što je već zabeleženo kod grčkih carinika.
Cene namirnica u Grčkoj se razlikuju od mesta do mesta, ali i od ostrva do ostrva. Kada se porede sa cenama u Srbiji, nema šta nije skuplje - od voća, povrća, mesa, osnovnih životnih namirnica... Izuzetak je jedino maslinovo ulje.
Išli biste na letovanje, a siti ste lažnih obećanja turističkih agencija? Evo spiska PRAVA TURISTA!
- Marketi su dobro snabdeveni svežim i voćem i povrćem. Ali su cene u odnosu na naše mnogo veće. Kilogram jabuka košta 2 evra, dok se za paprike mora izdvojiti 1,5-2,10 evra. Breskve se kreću od 1,8 evra po kilogramu, dok za meso morate izdvojiti od 3 evra pa naviše. Pred 1. juli kad je trebala da počne nova smena primetili smo da su podigli cene i to najmanje za 20 posto - priča Srbin koji je nedavno došao sa letovanja na Skijatosu.
U Hrvatskoj i Bugarskoj je nešto povoljnija cena mesa, dok u Crnoj Gori su mnogi proizvodi jeftiniji nego kod nas.
HOĆETE NA MORE, A NEĆETE MNOGO DA PLATITE: U ovoj zemlji LETOVANJE je PRAVA BAGATELA!
Naravno, cene variraju od mesta do mesta, pa se tako u "popularnijim" letovalištima širom Grčke mogu videti drastične razlike u prodavnicama. Sličan slučaj je i sa ostalim zemljama iz regiona.