SRPSKA KLETVA ZA GUBLJENJE PRIJATELJA I NOVCA: Da li bi ste se zeznuli i pristali da budete nečiji žirant?
Oduvek je važilo pravilo da su najsitnija slova najbitnija na bankarskim dokumentima. To pravilo se i danas ne krši.
Normalno je da volite i da se družite sa vašim kolegama i prijateljima, ali nije normalno da morate upasti u dužničko ropstvo zbog njih!
Da stvar bude gora, banke često nemaju preveliku želju da jave ljudima da su upali u dužničko ropstvo. Tek kada se rok za otplatu duga, toliko približi da je nemoguće ga otplatiti, tek tada će pristići i obaveštenje o njemu. Sa druge strane, često ljudi u Srbiji odlaskom u banku da podignu kredit bivaju odbijeni jer pored njihovog imena stoji pozamašan dug!
Banka naravno sve radi po ugovoru koji ste potpisali i koji niste čitali.
Ko nasleđuje imovinu nasleđuje i dugove
Posle smrti srodnika naslednicima se, naime, može dogoditi da im u nasleđe umesto imovine ostane dug za kredite, kreditne kartice, dozvoljeni minus. A Zakon o nasleđivanju je jasan - ko nasleđuje imovinu, nasleđuje i dugove. Ova obaveza prema banci može se izbeći samo ukoliko su bankarske pozajmice osigurane u slučaju smrti dužnika pa ih tada plaća osiguravajuća kuća.
DODATNI IZVORI ZARADE: 200 eura mesečno preko poslića u kojima možete i uživati
Zbog toga je kredit sa uključenim osiguranjem najbolja opcija, ne samo kada je rizik od smrti u pitanju već i rizik u slučaju otkaza ili teške bolesti. Takođe kredit se može osigurati i u toku otplate.
Osiguranje kredita u slučaju smrti znači da banka neće oduzimati stan od naslednika već će se naplatiti od osiguravajuće kuće.