СРПСКА КЛЕТВА ЗА ГУБЉЕЊЕ ПРИЈАТЕЉА И НОВЦА: Да ли би сте се зезнули и пристали да будете нечији жирант?
Одувек је важило правило да су најситнија слова најбитнија на банкарским документима. То правило се и данас не крши.
Нормално је да волите и да се дружите са вашим колегама и пријатељима, али није нормално да морате упасти у дужничко ропство због њих!
Да ствар буде гора, банке често немају превелику жељу да јаве људима да су упали у дужничко ропство. Тек када се рок за отплату дуга, толико приближи да је немогуће га отплатити, тек тада ће пристићи и обавештење о њему. Са друге стране, често људи у Србији одласком у банку да подигну кредит бивају одбијени јер поред њиховог имена стоји позамашан дуг!
Банка наравно све ради по уговору који сте потписали и који нисте читали.
Ко наслеђује имовину наслеђује и дугове
После смрти сродника наследницима се, наиме, може догодити да им у наслеђе уместо имовине остане дуг за кредите, кредитне картице, дозвољени минус. А Закон о наслеђивању је јасан - ко наслеђује имовину, наслеђује и дугове. Ова обавеза према банци може се избећи само уколико су банкарске позајмице осигуране у случају смрти дужника па их тада плаћа осигуравајућа кућа.
ДОДАТНИ ИЗВОРИ ЗАРАДЕ: 200 еура месечно преко послића у којима можете и уживати
Због тога је кредит са укљученим осигурањем најбоља опција, не само када је ризик од смрти у питању већ и ризик у случају отказа или тешке болести. Такође кредит се може осигурати и у току отплате.
Осигурање кредита у случају смрти значи да банка неће одузимати стан од наследника већ ће се наплатити од осигуравајуће куће.