Zaposleni u državnom sektoru od sad taksijem umesto službenim limuzinama
Smanjuju troškove korišćenja državnog voznog parka
Ruski činovnici su počeli da prelaze iz skupih državnih automobila u taksije. Hoće li u celoj zemlji to da postane uobičajena praksa, zavisi pre svega od toga žele li činovnici da se odreknu statusnih privilegija. Godišnje se za održavanje službenog voznog parka troši čak 150 milijardi rubalja (jedan evro je 76 rubalja), a oni koji predlažu korišćenje taksija kažu da se može uštedeti polovina sadašnjih troškova.
NARODE, STIŽU PARE! Država povećava plate i penzije: Lepa godina je pred nama!
Pre godinu dana je u ruskoj dumi Tatjana Nesterenko, zamenica ministra finansija, ispričala kako u njenom ministarstvu finansija, ispričala kako u njenom ministarstvu štede na transportu. Prelaskom na taksi prevoz uštedeli su 11 miliona rubalja, iako su u tom periodu bili domaćini Moskovskog finansijskog foruma. Kasnije je objašnjeno da je Ministarstvo finansija smanjilo broj službenih automobila.
Prvi su predlog prihvatili u Centralnoj banci Rusije, pa su 2017. na sastanke po Moskvi činovnici počeli da se prevoze taksijem i uštedeli preko 50 odsto troškova transporta. Izračunali su da ih godišnje održavanje i troškovi za benzin i plate vozača koštaju dva i po miliona rubalja, a za celu godinu za taksi se potrošilo milion rubalja.
Ministri i zamenici ministara u Rusiji sada se voze uglavnom u "audijima 8" i "BMW 740", kao i "mercedesima S 400". Ruska vlada je odredila da od 1. januara 2016. mogu da se kupuju samo automobili koji se sklapaju u Rusiji i čija cena ne prelazi dva i po miliona rubalja. Automobili u kojima se sada voze rukovodioci raznih rangova kupljeni su ranije.
VAŽNA VEST! Svi građani Srbije kojima je banka naplaćivala obradu kredita mogu da je tuže!
Svakako se može zaključiti da bi bilo dobro kada bi ova praksa počela da se upražnjava i kod nas.